3 powody dla których warto zastosować płytki granitowe

plytki granitowe

Płytki granitowe to prawdziwy hit tego sezonu. Potwierdzają to właściciele sklepów z materiałami budowlanymi, do których zgłasza się coraz więcej właścicieli dom jednorodzinny oraz mieszkań. Wybierają oni płytki granitowe do urządzania łazienek, kuchni, a także schodów. Sprawdź, dlaczego rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością. Oto 3 powody, dlaczego warto stosować takie płytki.

Ponadczasowa elegancja

Aranżacja wnętrz to jedna z tych dziedzin, w której często pojawiają się elementy modne maksymalnie przez kilka sezonów. Do takich nie zaliczymy płytek z granitu. To rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat. Głównie za sprawą swojej elegancji.

Płytki granitowe wykonane z materiałów pochodzenia kamiennego urzekają swoim pięknem i elegancją, a przy tym nie są jedynie sezonowymi hitami. Duża w tym zasługa ich uniwersalności. Takie płytki pasują bowiem do bardzo wielu stylów – od klasycznych rozwiązań, aż po modernistyczne propozycje wykończenia wnętrz.

Co ważne, producenci granitowych płytek nie zatrzymują się w wymyślaniu nowych propozycji dla swoich klientów. Oferują coraz więcej propozycji kolorystycznych oraz wzorów.

Wytrzymałość

Płytki z granitów swoją popularność zawdzięczają również ponadprzeciętnym cechy wytrzymałościowym. Nie są tak narażone na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład szkło. Dodatkowo doskonale radzą sobie ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Bez przeszkód mogą być więc stosowane na zewnątrz – na przykład w formie płytek przed wejściem do domu lub w ogrodzie.

Dzięki dużej wytrzymałości doskonale sprawdzają się również w kuchni. Gdzie wykonane z nich płytki nie są narażone na uszkodzenia, powstające w wyniku upadku ciężkich i twardych przedmiotów.

Łatwe do utrzymania w czystości

Jeśli szukasz płytek, których utrzymanie w czystości nie jest drogą przez mękę to wiesz płytki z granitu. Ze względu na swoją gładką powierzchnię nie przylega do nich kurz, papa stojące zabrudzenia można bardzo łatwo usunąć. to ważne, nie będzie Ci do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy środki które i tak zapewne posiadasz w domu.

Łatwość utrzymania w czystości granitowych płytach sprawia, idealnie nadają się one jako element wykończenia na zewnątrz. Między innymi dlatego są tak chętnie wykorzystywane w miejscach o dużej eksploatacji – jak na przykład schody zewnętrzne.

To oczywiście nie koniec długiej listy zalet, którą oferują płytki z granitu. Są antypoślizgowe, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w salonach oraz łazienkach.