5 najlepszych anime wedle mojej opinii

5 najlepszych anime wedle mojej opinii

1. Naruto Shippuden

Naruto Shippuden to kontynuacja znanego anime Naruto. Akcja Shippudena rozpoczyna się po upływie dwóch i pół roku od pierwszej serii, podczas których główny bohater (Uzumaki Naruto) trenował wraz z legendarnym Senninem – Jirayą.

Uzumaki powraca do Konohy, by spełnić obietnicę, jaką złożył swojej przyjaciółce, Haruno Sakurze – za wszelką cenę odbić z rąk Orochimaru ich przyjaciela – Uchiha Sasuke. Jednak sprawa nie jest taka prosta. Naruto musi się zmierzyć z wieloma przeszkodami, by dotrzeć do Sasuke. Na dodatek w jego ciele zapieczętowano demona Kyuubi (Nine Tails Fox Demon) i z tego powodu Naruto ściga organizacja zwana Akatsuki. Jej członkowie planują zapanować nad wszystkimi demonami i stać się najpotężniejszą grupą na świecie. Nasz bohater nie jest jednak sam i z pomocą przyjaciół trenuje, by stać się na tyle silnym, aby sprostać wszystkim wyzwaniom.

2. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Anime opowiada o równoległym świecie, w którym zamiast techniki rozwinięto alchemie. Żyje tam dwójka braci, Edward oraz Alphonse Elric, których ojcem jest jeden z finansowia.pl najlepszych alchemików w całym państwie. Wkrótce ich ojciec zostawia rodzinę i wyrusza w podróź, z której już nie wraca. Chłopcy dorastają ucząc się alchemii i są w tym całkiem nieźli. Ich mama, Trisha, po kilku latach zapada jednak na tajemnicza chorobę i umiera. Chłopcy zdesperowani i samotni postanawiają złamać odwieczną zasadę Alchemii i wskrzesić swoją matkę. Niestety okazuje się to katastrofalnym błędem, a bohaterowie muszą ponieść konsekwencje – Al traci ciało, a Ed prawą rękę i prócz tego lewą nogę, którą poświęca w zamian za zamknięcie duszy brata w starej zbroi. Po tych wydarzeniach bliska przyjaciółka rodziny pomaga naszym bohaterom w tej trudnej dla nich sytuacji, a Ed otrzymuje mechaniczne kończyny. Gdy wszystko wraca do „normy”, bracia wyruszają w pełną niebezpieczeństw i tajemnic wyprawę – aby odzyskać ciała, postanawiają odnaleźć słynny kamień filozoficzny.

3. Bleach

Bleach oparty jest na bijącej w Japonii rekordy popularności mandze autorstwa Kubotite. Opowiada o 15sto letnim Ichigo Kuroskim, potrafiącym z niewiadomych przyczyn widzieć duchy. Pewnego dnia chłopak, dzięki swej niezwykłej umiejętności, nawiązuje kontakt z Rukią Kuchiki – shinigami wysіaną ze Spoіeczności Dusz walczącą z tzw. Hollowami/Pustymi (duszami, które po śmierci pozostały na ziemi). Zwabiony budzącą się w Ichigo nową mocą hollow atakuje jego rodzinę. W wyniku niefortunnego splotu wydarzeń Shinigami zostaje ranna i jedynym sposobem na uratowanie rodziny nastolatka jest przejęcie przez niego mocy, dopiero co poznanej dziewczyny…
Będący teraz jedym z bogуw śmierci Ichigo pozbywa się natrętnego hollowa i od tej pory wraz z Rukią zajmuje się odsyłaniem innych pustych do zaświatуw. W taki sposób mija pierwsze 15 odcinków: Ichigo walczy z Hollowami, a my poznajemy nowych, caіkiem interesujących czіonkуw wesoóej gromadki: óucznika Ischidę Uryuu, początkowo wroga naszego herosa, Sado Yasutorę – osiіka o wielkim sercu, który póјniej zdobywa moc piekielnego uderzenia oraz Innoue Orihime – podkochującą się w Ichigo, hojnie obdarzoną przez naturę, nastolatkę, którą w walce zastępują wróżki… Gdy fabuła nabiera rumieсcуw i Rukia zostaje siіą zabrana do Soul Society, poznajemy niezwykle barwną i rуżnorodną grupę Shinigami, z której wymienię jedynie portalnews.pl Renjiego Abarai – narwaсa wіadającego ciekawym rozsuwanym mieczem, Kuchiki Biyakuię – bezkompromisowego brata Rukii oraz mającego kompleks wzrostu Hitsyugaię Toushiro. Fabuła od momentu porwania Rukii mocno przyśpiesza, a my jesteśmy świadkami niezwykle widowiskowych i emocjonujących walk Ichigo i przyjaciół z rezydentami społeczności dusz. Fragment ten jest najlepszą częścią anime i oprуcz ciekawych potyczek potrafi w pewnym momencie zaskoczyć fabularnie. Po zakończeniu etapu w Soul Society, twórcy serii raczą nas wątpliwą przyjemnością oglądania „niezwykle interesującego” rozdziaw o tzw. Bounto, by poźniej wrócić do mangowej fabuły (Hueco Mundo) przeplatanej fillerami.

4. One Piece

One Piece opowiada nam historię młodego, nieznanego światu pirata o jakże złowieszczym i mrożącym krew w żyłach imieniu Luffy, który za cel życia obrał sobie całkiem drobne marzenie – zostanie królem piratów! W świecie One Piece znajduje się 5 oceanów, cztery z nich to odpowiednio South/North/East/West Blue, piątym zaś, największym, najniebezpieczniejszym i usianym wysepkami jest Grand Line. To właśnie gdzieś na tym piątym oceanie znajduje się tytułowy One Piece – skarb pozostawiony przez poprzedniego króla piratуw Gol D. Rogera, którego to skarbu wіaściciel staje się władcą Grand Line. Oczywistym jest, że Luffy, choć piekielnie silny, samotnie nigdy nie da rady zrealizować swojego marzenia – nie sposób wszak samemu sterować statkiem… I to nie byle łajbą ale prawdziwą piracką galerą, toteż priorytetem naszego rubasznego bohatera staje się zebranie załogi! Kto będzie tę załogę stanowił? Czy okażą się kompanami godnymi zaufania czy też pazernymi hedonistami? Na czym polega nieludzka siła Luffyego? Odpowiedzi na te wszystkie i wiele więcej pytań czekają na was.

5. Fairy Tail

Akcja Fairy Tail rozgrywa się na ziemiach Fiorre gdzie magia jest czymś normalnym. Ludzie nią handlują i dzięki niej się utrzymują. Na całym kontynencie utworzone są gildie skupiające magów aby Ci wykonywali zadania niewykonalne bądź za trudne dla przeciętnego człowieka. Anime opowiada o przygodach gildii nazwanej Fairy Tail. Wraz z rozwojem fabuły poznajemy historie bohaterów i legendarnych stworzeń m. in. smoków.

Historia zaczyna się od dołączenia do gildii Lucy Heartfilii. Poznaje ona pozostałych członków, w tym Natsu i jego najlpeszego przyjaciela (latającego i mówiącego kota) Happy, ciągle rozbierającego się Greya oraz wszechmocną Erzę Scarlett. Wraz z nimi przeżywa wiele przygód i razem stawiają czoła wszelakim przeciwnościom.

Dlaczego zabójca smoków był wychowany przez smoka? Kim tak naprawdę jest Happy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej serii wraz z odpowiednią dawką akcji i humoru, typową dla shounena.