Adwokaci coraz częściej oferują usługi prawne online. Jak z nich skorzystać?

uslugi prawne online

Potrzebna profesjonalna porada prawna? Teraz można otrzymać ją także bez wychodzenia z domu. To możliwe dzięki tym kancelariom, które idą z duchem czasu i oferują swoim klientom możliwość konsultacji online. Kiedy warto zdecydować się na obsługę prawną przez internet. W jaki sposób można ją zamówić?

Jak wygląda konsultacja przez internet z adwokatem?

Rosnące zainteresowanie usługami prawnymi przez internet to w głównej mierze efekt pandemii koronawirusa, ale warto wskazać, że jest to także element większego trendu, w ramach którego coraz więcej firm zaczyna świadczyć swoje usługi online.

Konsultacja prawnicza przez internet polega najczęściej na wysłaniu do kancelarii maila z zapytaniem o konkretną kwestię lub też na kancelarie oferują konsultacje w formie czatów internetowych.

Dzisiaj taka pomoc jest zatem bardzo popularna, co powoduje, że obsługa prawna jest dostępna dla klientów niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Wobec tego wtedy, gdy potrzebni są adwokaci Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl to tylko jedno z miast, gdzie można skorzystać z ich pomocy – nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet.

Adwokat online – z jakich usług można skorzystać?

W ramach konsultacji online z kancelarią prawną klient może skorzystać z różnych typów usług odpowiadających swoim potrzebom. Zaliczają się do nich głównie:

  • Porady prawne – podstawowa usługa dostępna w każdej kancelarii adwokackiej i radcowskiej, która polega na udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte przez klienta.
  • Przygotowywanie dokumentów na zlecenie – prawnik może przyszykować dla klienta odpowiednie pisma, które potrzebne są w roku sprawy, na przykład pozew rozwodowy, wniosek o alimenty.
  • Opiniowanie umów – usługa polegająca na skontrolowaniu zapisów w umowach, co pozwala na ustrzeżenie się przed ryzykiem sygnowania niekorzystnego dokumentu.

Jak skorzystać z pomocy prawnej przez internet?

Aby zamówić usługę prawną online, w pierwszym kroku należy wybrać odpowiednią kancelarię, która świadczy usługi w tym właśnie zakresie. Wystarczy skorzystać z internetu, by wybrać rekomendowanego prawnika świadczącego swoje usługi internetowo.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli sprawa, z którą chcemy zwrócić się do prawnika online, będzie wymagać naszej reprezentacji, najlepiej szukać go w okolicy.

Żeby otrzymać poradę lub inną usługę prawną przez internet, następnie należy skontaktować się z kancelarią, wyjaśnić swoje zapytanie i przesłać pieniądze za konsultację, co można zrobić także szybkim przelewem online. Usługi świadczone są najczęściej w 24-48 godzin.