AGRO SHOW Bednary 2022 – kiedy i dlaczego warto odwiedzić te targi

maszyny rolnicze

AGRO SHOW Bednary 2022, który odbędzie się już w dniach 23-25 września to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów rolnictwa i techniki. Jakie atrakcje w tym roku przygotowali organizatorzy tych spektakularnych targów maszyn rolniczych? Dowiedz się więcej!

Czym jest AGRO SHOW i kiedy się odbędzie?

AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa maszyn rolniczych w całej Europie. Organizowana jest od 1999 roku przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych i co roku przyciąga setki tysięcy przedsiębiorców i pasjonatów rolnictwa z całego świata. W jej trakcie można nie tylko obejrzeć najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze, ale także poznać nową ofertę producentów nawozów, nasion czy środków ochrony roślin. W tym roku targi maszyn rolniczych AGRO SHOW odbędą się w dniach 23-25 września w Bednarach niedaleko Poznania. Jak co roku w trakcie wydarzenia będzie można spotkać przedstawicieli największych producentów sprzętu rolniczego oraz wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

Jakie maszyny zobaczymy w tym roku?

W tym roku na AGRO SHOW w Bednarach pojawi się ponad 600 wystawców. Swoją ofertę zaprezentują firmy z Polski i z zagranicy. Na targach maszyn rolniczych pojawią się przedstawiciele firm z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Włoch. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. najnowocześniejsze ciągniki rolnicze, traktory, kombajny, maszyny do nawożenia organicznego i wapnowania. Jedną z największych atrakcji będą pojazdy autonomiczne, które wykonują pracę bez udziału operatora. Rolnik nie musi siedzieć w środku, wystarczy, że będzie nadzorował działanie urządzenia za pomocą komputera lub smartfona. Takie maszyny nie tylko sprawiają, że praca staje się bardziej wydajna, ale także minimalizują ryzyko niebezpiecznych wypadków.

W trakcie tegorocznego AGRO SHOW będzie można nie tylko obejrzeć maszyny w stanie spoczynku, ale również w akcji! Każdego dnia organizowane będą bowiem specjalne pokazy polowe. Oprócz tego organizatorzy przygotowali także inne atrakcje, takie jak wykłady, konferencje prasowe czy finały prestiżowych konkursów Mechanik na Medal i Student na Medal. Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.