Autoszczepionki dla zwierząt – co trzeba o nich wiedzieć?

autoszczepionki dla zwierzat

Czy słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim jak autoszczepionki dla zwierząt. Można powiedzieć, że jest to temat rzeka. Ma się jednak świadomość, że wciąż na ten temat mówi się zbyt mało. Nieco przerażające jest to, że wciąż wielu hodowców nawet nie wie, czym są autoszczepionki i że w ogóle coś takiego istnieje. Warto zatem poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.

Dlaczego autoszczepionki dla zwierząt to dobry pomysł?

Na pewno autoszczepionki producent to świetny pomysł i sposób na to, aby zwierzęta były zdrowe i bezpieczne. Nie sposób się wypowiadać o autoszczepionkach, skoro nie wie się, jakimi zaletami autoszczepionki producent się wyróżniają. Pora przejść do konkretów. Najbardziej przekonujące jest to, że autoszczepionki są skuteczne. Użycie szczepów, które zostały pozyskane od danych zwierząt, gwarantuje o wiele lepsze dostosowanie preparatu do warunków konkretnej sytuacji.

Warto wspomnieć także o czymś niezmiernie ważnym, a więc o bezpieczeństwie. W autoszczepionkach znajdują się jedynie martwe szczepy bakterii, czy też wirusów. W związku z powyższym nie istnieje możliwość powrotu mikroorganizmów do zjadliwej formy. Autoszczepionki są także niezmiernie wygodne. Ma się bowiem możliwość zastosowania dowolnych wręcz patogenów w jednej iniekcji. Obniża to nie tylko koszty pracy, ale także ułatwia znacznie wdrożenie profilaktycznego programu.

Czy autoszczepionki dla zwierząt załatwią wszystko?

Pomimo tak wielu zalet, którymi mogą się pochwalić autoszczepionki dla zwierząt, warto także wspomnieć o konieczności pewnych kontroli. O jakiej kontroli mowa? Jest to kontrola zakażeń bydła BVD PCR.

Można i jak najbardziej warto wykonać specjalne testy, które wykrywają antygeny wirusa BVD w wycinkach chrząstki ucha u cieląt, a także w surowicy. Takie testy mają zastosowanie przy wyszukiwaniu zwierząt w stadzie trwale zakażonych, czy też potwierdzają podejrzenia sztyki w stadzie u zwierząt indywidualnych. Warto zadbać o swoje zwierzęta.