Banki głosów online – prosty sposób znalezienie najlepszego lektora

banki glosow online

Lektorzy uczestniczą w wielu projektach – podkładają głosy filmach i serialach, nagrywają reklamy telewizyjne i radiowe, uczestniczą w realizacji audiobooków. Gdy potrzebny jest dobry lektor, teraz można znaleźć go także online. Wystarczy skorzystanie z internetowych banków głosów lektorskich!

Lektor poszukiwany

Dobry lektor powinien cechować się odpowiednim głosem dopasowanym do danego projektu. Inni lektorzy dobierani są do realizacji reklam skierowanych do seniorów, inni natomiast do dzieci i młodzieży. Podobnie jest w przypadku produkcji na potrzeby szeroko pojętej kultury.

Aby znaleźć odpowiedniego lektora do realizacji konkretnego projektu, coraz więcej firm i instytucji decyduje się na korzystanie z internetowych baz – banków głosów.

Banki głosów online

Bazy jak bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ online są obecnie bardzo popularne i chętnie używane wtedy, gdy konieczne jest znalezienie odpowiedniego lektora. Za ich pomocą można bardzo łatwo wybrać osobę, która będzie cechowała się głosem spełniającym wszystkie wymagania do realizowanego projektu.

Internetowe banki głosów zawierają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset indywidualnych wizytówek lektorów. Każda z nich zawiera informacje o lektorze, w tym jego dane personalne, dokonania zawodowe, a także próbki głosów, które można od razu odsłuchać.

Aby wyszukanie właściwego lektora było jeszcze prostsze, bank głosów często wykorzystuje specjalne filtry, które pozwalają na określenie parametrów, jakimi ma cechować się idealny lektor do danej roli. Można między innymi ustawić jego płeć, język, parametry głosu, grupę cenową.

Nagrania lektorskie

Za pośrednictwem banków głosów można nie tylko wybrać odpowiedniego lektora. Dodatkowo można także zamówić go bezpośrednio w banku. To możliwe, ponieważ banki głosów lektorskich należą do studiów nagraniowych, które współpracują z lektorami w zakresie realizacji nagrań na zlecenie klientów.

Aby zamówić nagranie lektorskie przez bank głosów, należy w pierwszej kolejności wybrać lektora do jego wykonania, a potem wysłać zamówienie do studia. Można zrobić to za pośrednictwem specjalnych formularzy, w których umieszcza się dokładne informacje dotyczące zlecenia, w tym treść nagrania, uwagi dla lektora.

Najczęściej studio nagraniowe realizuje zamówienia w ekspresowym tempie, co oznacza, że gotowe nagranie może być przekazane klientowi nawet w ciągu 24-48 godzin od momentu zlecenia jego wykonania.

Gdy zatem potrzebne jest nagranie wykonane z udziałem profesjonalnego lektora, można znaleźć go już teraz online za pomocą banków głosów lektorskich.