Budowa dachu zielonego – od czego należy zacząć?

zielony dach

Na budowę dachu zielonego decyduje się coraz więcej Polaków. Mowa tu zarówno o osobach prywatnych, które posiadają domy jednorodzinne, jak i o deweleporach, którzy tworzą nowe osiedla. Wynika to oczywiście z wielu ich zalet. Od czego jednak zacząć budowę dachu zielonego i na jakiego wykonawcę postawić?

Jakiemu wykonawcę powierzyć budowę dachu zielonego?

Usługa taka jak budowa dachu zielonego powinna być wykonana przez fachową firmę, która zajmuje się tym tematem i jest w stanie dostarczyć wszystkie potrzebne materiały, a także pomóc na każdym etapie budowy od wykonywania projektu budynku zakładającego stworzenie zielonego dachu, po samą realizację.

Dobrą firmę, która wykona system zielonego dachu w Podlaskim można znaleźć na przykład z pomocą przeglądarki internetowej. Znajdziemy tam między innymi taką firmę jak Green Flor. Jest to wykonawca zielonych dachów, który skupia się na tworzeniu dachów ekstensywnych mających naprawdę małe wymagania techniczne.

Od czego należy zacząć budowę dachu zielonego?

Wiele osób, które chciałyby posiadać dach zielony na swoim budynku nie do końca wie od czego zacząć. Najlepszym sposobem jest po prostu skontaktowanie się z firmą, która zajmuje się budową dachów zielonych. W ten sposób dowiemy się ile taka usługa może kosztować, a także tego, jaki system dachu zielonego będzie odpowiedni dla naszego budynku. Pomoc można uzyskać zarówno, gdy chcemy by dach zielony był częścią budynku, który jeszcze nie powstał, jak i w wypadku gdy chcemy założyć go na istniejącym już budynku.

Na samym początku najważniejsze będzie wyliczenie nośności dachu i skonsultowanie się z inżynierem, który sprawdzi, czy nasz dach wytrzyma pożądany przez nas system zielonego dachu. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że będzie on w pełni bezpieczny i nie naruszy stabilności całej konstrukcji po założeniu. Trzeba bowiem pamiętać, że systemy dachów zielonych nawet w najlżejszej wersji potrafią ważyć od 35 do 45 kilogramów na metr kwadratowy, co jest naprawdę sporym wynikiem.