Budujemy plac zabaw

Budując przydomowy plac zabaw, spełniamy nie tylko marzenia naszych dzieci, ale często również własne, te sprzed lat. To świetny czas, by stworzyć w ten sposób przestrzeń integracji międzypokoleniowej. Ważne, jednak aby nie zapomnieć przy tym o wartościach edukacyjnych i bezpieczeństwie. W trakcie beztroskiej zabawy, mali użytkownicy najszybciej uczą się i poznają świat. Dlatego należy zapewnić im pełne bezpieczeństwo, aby mogli optymalnie wykorzystać możliwości jakie daje im ta forma edukacji.

Nauka przez zabawę

Świadomie wybrana zabawa jest ogromną wartością dla dziecka w każdym wieku. Niełatwo jednak w codziennym zabieganiu, znaleźć okazję do nauki przez zabawę. Zwłaszcza odpowiednio dostosowaną do wieku uczestników i w pełni bezpieczną. Dlatego już na etapie planowania, warto przemyśleć wszystkie możliwe elementy podnoszące standard bezpieczeństwa na naszym placu zabaw. Wybierając na posadzkę, specjalnie dedykowane maty na plac zabaw otworzymy szerokie możliwości wkomponowywania w nią dwu i trójwymiarowych kolorowych elementów sensorycznych. Są one nie tylko edukacyjne, ale tez bardzo inspirujące. Najpopularniejsze zestawy to gra w klasy, zestawy cyfr oraz alfabet, ale też formy przestrzenne często powstające przy wykorzystaniu naturalnych nierówności terenu.

Edukacyjne elementy sensoryczne

Dzięki elementom sensorycznym wkomponowanym w maty czy płyty gumowe na plac zabaw, dzieci uczą się cyferek, literek i kształtów. Możliwości technologiczne pozwalają również na naniesienie na powierzchnię posadzki, dowolnej grafiki. Dzięki temu możemy nanieść na nią linie boiska, ograniczenia bramek, czy plan szachownicy. Możemy też zaprojektować umiejscowienie kompletu trójwymiarowych elementów, aby w ten sposób stworzyć np. łąkę, plażę albo przestrzeń matematyczną. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Amortyzacja i higiena

Oczywiście bardzo ważne jest, aby  zarówno nawierzchnia jak i wkomponowane w nią dodatki posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Płyty gumowe do Firmy ELS Poland posiadają wszystko co niezbędne, ponadto charakteryzuje je odporność na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne oraz wysoki współczynnik odpowiedzialny za amortyzację upadków. Jednocześnie są antypoślizgowe, wodoprzepuszczalne i samogasnące, a przy tym niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy spłukać je wodą pod ciśnieniem, aby pozbyć się wszelkich nieczystości.