Charakterystyka pudełek klapowych

kartony klapowe

Kartony klapowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych do wysyłek opakowań. Są wytrzymałe i łatwo jest umieścić w nich towary, bez obawy, że uszkodzą się w transporcie. Mają charakterystyczny kształt, który ułatwia ich pakowanie i zabezpieczenie. Żeby jak najlepiej spełniały swoje zadanie, powinny być wykonane z grubej, wielowarstwowej tektury o dobrym składzie.

Jaką budowę mają pudełka klapowe?

Kartony klapowe mają charakterystyczną budowę, która znacznie ułatwia pracę z nimi. Zgodnie z katalogiem FEFCO kartony te można podzielić na różne rodzaje. Zależnie od tego, co się przewozi, można wybrać inne modele. Sklep z kartonami klapowymi, w którym się ich szuka, powinien oferować produkty wykonane z tektury, której gramatura nie jest obniżona w procesie produkcji. Ich klapy łatwo zabezpieczyć za pomocą taśmy klejącej, a następnie otworzyć, nie niszcząc pudełka i nie narażając jego zawartości.

Gdzie można wykorzystać pudełka klapowe?

Pudełka kartonowe to obecnie najlepszy sposób na zabezpieczenie towarów, które mogą być narażone na uszkodzenia w transporcie. Dlatego modele klapowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Przede wszystkim korzystają z nich:

  • firmy zajmujące się e-commerce, dbające o estetykę i bezpieczeństwo swoich towarów,
  • firmy przeprowadzkowe,
  • przedsiębiorstwa i osoby prywatne wysyłające przesyłki przez paczkomaty.

Na korzyść kartonów klapowych przemawiają ich waga oraz odporność na uszkodzenia. Gruba tektura nie zwiększa znacząco gabarytów przesyłki, ale jednocześnie dobrze chroni ją przed odkształceniem czy zmiażdżeniem.

Kartony klapowe muszą odznaczać się wysoką jakością wykonania, podobnie, jak inne kartony składane. Sklep online Euro Karton oferuje produkty, które są wielowarstwowe oraz wykonane z materiałów pochodzących z kraju. W procesach produkcji firma nie dąży do obniżania ich gramatury, dzięki czemu klient ma pewność, że opakowania są wytrzymałe i dobrze ochronią ładunek podczas transportu. Jeśli przesyłane przedmioty nie wypełniają całego kartony, można do niego dołożyć wypełniacz. Dzięki klapom umieszczonym na górze pudełka nie będzie on przeszkadzał w zabezpieczeniu paczki i nie wpłynie na komfort jej późniejszego rozpakowywania.