Ciągniki polecane dla małych gospodarstw rolnych

male gospodarstwa rolnicze

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnego gospodarstwa rolnego, choćby najmniejszego, bez ciągnika. Taka maszyna stanowi absolutnie podstawowe wyposażenie do pracy w polu i w sadzie, a także w hodowli bydła – jakoś przecież ciągnąc trzeba i napędzać wozy paszowe. Przyda się również do transportu płodów rolnych i nie tylko. Dokonajmy więc przeglądu opcji najodpowiedniejszych dla małych gospodarstw.

Ciągniki rolnicze Europeline

Dysponujące mocą od 50 do 122 KM ciągniki Europeline nadają się do pracy zarówno w średnich, jak i w małych gospodarstwach rolnych. Dostępne są w wersjach z bogatszym wyposażeniem, przeznaczonym dla klientów o wysokich wymaganiach. Posiadają kabiny, zaczepy przesuwane, błotniki kół przednich, 2-obwodowe układy hamulcowe, siedziska mechaniczne oraz III-sekcyjne rozdzielacze hydrauliki. Rolnicy cenią te maszyny szczególnie za ich wytrzymałość i bezawaryjność.

Ciągniki rolnicze i sadownicze NETS

Ciągniki te posiadają moc od 50 do 76 KM, charakteryzując się przy tym wysokim momentem obrotowym, który porównać można do tego z traktorów 90-konnych. Montuje się w nich komponenty pochodzące od czołowych producentów europejskich, dzięki czemu wyróżniają się największą w swoim segmencie siłą uciągu. Ciągniki NETS wyposażone są w kabiny, które czynią pracę w polu i w sadzie łatwiejszą i bezpieczniejszą dla operatora. – Mogą mieć również klimatyzację, kamerę cofania oraz szereg innych udogodnień – dodaje przedstawiciel firmy Farmtrac, polskiego lidera branży ciągników rolniczych.

Ciągniki kompaktowe

Te maszyny są szczególnie cenione za niewielkie rozmiary, wyjątkową zwrotność oraz wszechstronne zastosowanie. Ciągniki kompaktowe posłużą do prac polowych i sadowniczych, do koszenia i zbierania trawy, a także do utrzymywania dróg w pożądanym stanie. Również zimą, kiedy to przydadzą się do ich odśnieżania czy do posypywania ich piaskiem i solą. Doskonale pracują z kosiarką bijakową z koszem, pługiem, zamiatarką, posypywarką i innymi urządzeniami.

Do zalet ciągników ze wszystkich trzech opisanych wyżej kategorii dopisać należy również ich konkurencyjne ceny oraz to, że ich naprawy przeprowadzać można w sieci autoryzowanych serwisów na terenie kraju. Nie ma więc mowy o długim oczekiwaniu na odzyskanie uszkodzonej maszyny, niezbędnej do wykonania prac rolniczych i sadowniczych.