Co to jest białe włamanie?

Białe włamanie

Każdy dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku może stać się potencjalnym celem dla włamywaczy, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności w celu dokonywania coraz skuteczniejszych, a co jeszcze bardziej niepokojące, niezauważalnych rabunków. Tym właśnie jest białe włamanie – rodzajem włamania, po którym nie zostaje żaden ślad świadczący o jakiekolwiek działalności przestępczej. Dlatego też białe włamania budzą coraz większe obawy wśród mieszkańców zarówno mniejszych miast, jak i dużych aglomeracji.

Białe włamanie – podwójny problem dla ofiar kradzieży

Białe włamania generują znacznie więcej nieprzyjemności niż tradycyjne metody stosowane przez złodziei. Białe włamania nie dość, że narażają na poważne straty finansowe, to w dodatku stwarzają realne kłopoty przy wypłacie należnego odszkodowania. Ubezpieczyciele często odmawiają uregulowania należności określonych w warunkach umowy na podstawie braku dowodów o popełnieniu przestępstwa. Białe włamania negatywnie wpływają również na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedli, zwłaszcza gdy w okolicy przybywa przypadków kradzieży bez śladów włamania.

Białe włamania – jak się zabezpieczyć?

Narastający problem białych włamań powinien skłonić nas do sprawdzenia stanu technicznego zamków drzwi wejściowych oraz rozważenia rozbudowania systemu antywłamaniowego. Pierwszym krokiem do większego bezpieczeństwa w domu czy mieszkaniu powinna być wymiana zamka w drzwiach, szczególnie gdy do tej pory korzystaliśmy z zamków firmy Dierre obsługujących klucze piórowe. Okazuje się bowiem, że ten konkretny rodzaj produktów jest niezwykle podatny na zewnętrzne manipulacje i stanowi stosunkowo łatwą przeszkodę dla mniej lub bardziej doświadczonych włamywaczy.

Montaż zamka antywłamaniowego sposobem na białe włamania

Wymiana zamka do drzwi wejściowych konieczna będzie nie tylko w przypadku zamków od firmy Dierre, ale również każdego innego mechanizmu, który wykazuje pierwsze ślady zużycia czy uszkodzenia. Wymianę zamka antywłamaniowego warto zlecić doświadczonemu ślusarzowi, który nie tylko precyzyjnie przeprowadzi montaż nowego zamka do drzwi, ale również pomoże w doborze optymalnego rozwiązania na podstawie szybkiej wizji lokalnej.

Pogotowie Zamkowe oferuje kompleksowe usługi ślusarskie na terenie Gdańska i okolic, dzięki którym każdy może na nowo poczuć się w pełni bezpiecznie we własnym domu czy mieszkaniu i skutecznie zminimalizować ryzyko zostania ofiarą białego włamania. Fachowcy nie tylko szybko i sprawnie wymienią zamek, ale także przedstawią szereg rad dotyczących prawidłowego użytkowania zabezpieczenia antywłamaniowego.