Czarter jachtu motorowego – o czym trzeba pamiętać?

Czarter jachtu motorowego

Mazury to jeden z najbardziej malowniczo usytuowanych regionów Polski, dlatego co roku w okresie wakacyjnym można tam spotkać tysiące turystów z całego kraju. W Krainie Tysiąca Jezior można skutecznie wypocząć, a przy tym skorzystać z rozrywek, do których na co dzień nie mamy powszechnego dostępu. Jedną z takich rozrywek jest rejs jachtem motorowym po jednym z mazurskich jezior, który wcale nie musi być ogromnym wydatkiem. Wynajem motorówki na rozsądnych warunkach jest możliwe, jednak przed dokonaniem transakcji warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze.

Wynajem motorówki: moc silnika

Jachty motorowodne wyposażone są w silniki o zróżnicowanej mocy, która powinna być dostosowana do długości i szerokości jachtu. Im większa łódka motorowa, tym większymi umiejętnościami powinien wykazać się sternik. Manewrowanie motorówką o dużej mocy wbrew pozorom nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza jeśli na pokładzie znajduje się dużo pasażerów. Mniejsze jachty motorowe dostępne w wypożyczalni Fala Adrenaliny w Mikołajkach umożliwiają samodzielne sterowanie pojazdem nawet bez większego doświadczenia – wystarczy krótki instruktaż, aby zorientować się w podstawowych zasadach kierowania motorówką.

Wynajem motorówki: charakter i długość rejsu

Jednym z ważniejszych czynników determinujących wybór motorówki na wynajem jest długość planowanego rejsu po Mazurach. Godzinny wypad na jezioro nie wymaga wysokozaawansowanego technicznie sprzętu – niewielki jacht motorowy rozwijający prędkość do kilkudziesięciu km/h powinien w zupełności wystarczyć. Przed skorzystaniem z oferty wypożyczalni sprzętu wodnego na Mazurach warto określić charakter rejsu po jeziorze. Jeśli ma być on rejsem rekreacyjnym dla całej rodziny – przestronny, dobrze zabudowany jacht z silnikiem o standardowej mocy sprawdzi się dobrze. Czarter jachtów motorowych na Mazurach na potrzeby sportowe to już zdecydowanie inna specyfika pojazdu – lepiej postawić na większą zwrotność i dużą moc mechaniczną.

Wynajem motorówki: jasne zasady czarteru

Na Mazurach nie brakuje wypożyczalni pojazdów motorowodnych, jednak nie wszystkie mogą pochwalić się jasnymi i przejrzystymi warunkami czarteru motorówek, jak również nie budzących żadnych wątpliwości stanem technicznym pojazdów wodnych. Sprawdzone wypożyczalnie powinny zawrzeć w swoich ofertach m.in: cenę wynajmu łodzi za godzinę, liczebność załogi, moc silnika, informacje o benzynie czy możliwości skorzystania z usług sternika motorowodnego. W mazurskich wypożyczalniach można spotkać się z koniecznością wpłaty zwrotnej kaucji, której wysokość uzależniona jest od wartości wynajmowanej motorówki.