Czy gry przeglądarkowe ciągle mogą nas bawić?

gry online

Gry przeglądarkowe pojawiły się wraz z rozwojem sieci internetowej, gdyż poszerzyło się też grono odbiorców treści, które można było tam znaleźć. Oprócz tradycyjnego wyszukiwania informacji, czy korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów, pojawiła się potrzeba spędzania w sieci wolnego czasu, który użytkownik chciał przeznaczyć na rozrywkę. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaczęto tworzyć proste gry, które nie wymagały instalacji oprogramowania na komputerze.

Jakie gry na nas czekają?

Gry friv, bo o nich mowa zyskały sobie ogromną popularność właśnie ze względu na swoja prostotę i łatwość w korzystaniu, szczególnie w czasach, gdy chęć zagrania w grę komputerową wiązała się często z wyprawą do sklepu oraz instalacją jej na swoim urządzeniu. Biorąc pod uwagę jakość wydawanych wówczas gier, wspomniana kategoria gier friv była niejednokrotnie lepszym rozwiązaniem. Łatwość korzystania z tychże, była i jest szczególnie doceniana, przez młodszych użytkowników sieci, którzy przy ich pomocy umilają sobie chociażby niezbyt zajmujące zajęcia w szkole, ze szczególnym upodobaniem technologii informatycznej. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który tego nie robił.

gry online

Warto się jednak zastanowić, czy dziś ta kategoria gier radzi sobie równie dobrze? Bez wątpienia. Ponownie jej największa zaleta, a więc prostota korzystania, staje się największą „bronią” w walce o klientów. Oczywiście największymi konkurentami gier friv są gry mobilne. Jednak ostatnie lata pokazały, że wiele z nich nie tylko zawiera w sobie szkodliwe oprogramowanie, ale również bazuje na mikropłatnościach, które niejednokrotnie żerują na naiwności ludzkiej, zwłaszcza dzieci. Wobec tych zagrożeń użytkownicy ponownie docenili gry przeglądarkowe, które nie borykają się z tego typu problemami.

Kultowe i wciąż popularne tytuły

Omówiliśmy już pewne zalety techniczne i użytkowe gier friv. Przejdźmy teraz do tego co mogą nam zaoferować do strony gameplayu. Jedną z najpopularniejszych gier tego typu jest produkcja opatrzona sympatycznym tytułem Pryskające bańki. Zabawa polega tym, aby nie dopuścić do zapełnienia pola gry przez zbliżający się blok kolorowych kulek. W tym celu musimy trafiać odpowiednimi bańkami w inne, tego samego koloru. Wówczas rozpryskują się, a my uzyskujemy nieco przestrzeni. Gra wymaga od nas kreatywności i logicznego myślenia. Kolejnym fantastycznym przykładem jest seria Ogień i Woda.

W serię tą można zagrać pod poniższym linkiem:

https://www.egierki.pl/gry/ogien-i-woda/

W tej produkcji wcielamy się we wspomniane żywioły uosabiane przez Fireboya i Watergirl. Używając na przemian ognia i wody, pokonujemy napotkane przeszkody. Ciekawą opcją jest możliwość kooperacji, która dostarcza dodatkowej zabawy płynącej ze spędzania czasu z innymi.

Gry przeglądarkowe oferują nam bardzo wiele korzyści, są bezpłatne oraz bawią bez ryzyka. Jeżeli ktoś poszukuje rozrywki, która pozwoli mu się zrelaksować i spędzić miło czas, z pewnością powinien zainteresować się tą kategorią. Kto wie, może właśnie Ty będziesz nowym rekordzistą Pryskajacych baniek, albo poznasz całą serię przygód z serii Ogień i Woda?