Czy Karkonosze to dobre miejsce na wyprawę z psem?

wycieczka z psem

Wypad w góry to idealny pomysł na spędzenie weekendu dla wielu z nas. Na takie wyprawy zabieramy bardzo chętnie nie tylko całą rodzinę, ale i nasze czworonogi. Jeśli wybieracie się właśnie z Waszym psem na wypad w Karkonosze, to dziś doradzimy Wam które miejsca są najbardziej przyjazne dla naszych przyjaciół.

Karkonosze z psem – gdzie warto się wybrać?

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że Karkonosze są bardzo przyjaznym regionem dla przyjezdnych zabierających w podróż psy. Wystarczy wspomnieć, że nasze czworonogi są mile widziane na terenie całego Karkonoskiego Parku Narodowego. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby prowadzić go bezpiecznie na smyczy i mieć dla niego przygotowany kaganiec.  Ponadto z naszym psiakiem można bez żadnych problemów i nieprzyjemności pokonać trasę na Śnieżkę. Oczywiście pieszo, ponieważ psa nie można zabrać ze sobą na górę wyciągiem, więc dobrze, żeby nasz przyjaciel odznaczał się dobrą kondycją fizyczną. Inne miejsca, które możemy zwiedzić z czworonogiem to Strzecha Akademicka, Samotnia, Karpatka czy też Krucze Skały.

Informacje zawarte w artykule pochodzą ze strony przyjacielpn.pl.

Warto też pamiętać, że w naszych polskich górach mamy mnóstwo terenów zielonych oraz obszary rekreacyjne, gdzie pies – oczywiście pod odpowiednio sprawowanym nadzorem – będzie mógł się wybawić i wybiegać. Warto też pamiętać o tym, że o psa podczas takich wypadów musimy odpowiednio zadbać. Przygotujmy więc dla niego takie akcesoria (szelki, kaganiec), które nie będą powodowały u zwierzęcia stresu i dyskomfortu. Zadbajmy też o to, by w naszym wypadowym ekwipunku znalazło się miejsce na butelkę wody (gdyby psu zachciało się pić), na jakieś smakołyki oraz na opatrunek – gdyby nieopatrznie podczas zabaw nasz pupil doznał jakiegoś urazu.

Jeśli zadbamy o te wymienione kwestie, to gwarantuję Wam, że każdy wypad z naszym milusińskim – nie tylko w Karkonosze – będzie niesamowitą i niezapomnianą przygodą.