Czy warto kupować markowy pellet drzewny?

Kominek

Ekologiczne rozwiązania wykorzystywane jako opał są coraz chętniej wybierane przez Polaków. Jakość paliwa z biomasy ma duży wpływ na jego wydajność. Czy warto kupować markowy pellet drzewny?

Pellet drzewny jako paliwo opałowe

Czasy się zmieniają. Świadomość ludzi na temat ochrony środowiska i szkodliwego wpływu, jaki ma na niego ogrzewanie piecami węglowymi, jest coraz większa. Z tego względu coraz częściej zapada decyzja o zamontowaniu pieca na paliwo z biomasy. Najczęściej wybierane są kotły na pellet drzewny. Jest on pozyskiwany z naturalnych surowców – wiórów, zrębek i odpadów powstających przy obróbce drewna. Ma postać granulatu, składającego się z małych 2 lub 4-centymetrowych grudek. Można go wykorzystywać zarówno do ogrzewania domów jednorodzinnych, jak i większych budynków i zakładów produkcyjnych. Aby była zapewniona odpowiednia wydajność, należy dopasować ilość pelletu do pomieszczeń. Dobrej jakości, markowy pellet Barlinek posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego wysoką wydajność. Korzystanie z tego rodzaju paliwa na pewno zapewni utrzymanie ciepła wewnątrz kotła przez długi czas. Dodatkowo podczas jego spalania powstają znikome ilości substancji szkodliwych dla środowiska, a jego zapach jest niewyczuwalny.

O czym należy pamiętać, decydując się na ogrzewanie pelletem drzewnym?

Aby ogrzewanie paliwem z biomasy było efektywne, należy zakupić odpowiedni piec. Musi być on dostosowany do palenia pelletem drzewnym. Dodatkowo należy znaleźć odpowiednie miejsce do zaopatrywania się w zapas opału. Pellet w Międzyrzeczu i innych miastach w Polsce można kupić w specjalnych hurtowaniach lub zamówić go za pośrednictwem sklepów internetowych. Niektórzy decydują się na zakup bezpośrednio w zakładach produkcyjnych. Należy upewnić się, że opał jest dobrej jakości i będzie spełniał swoje zadanie. Ważne jest również prawidłowe przechowywanie pelletu. Powinien być umieszczony w osobnym, suchym pomieszczeniu z odpowiednim poziomem wilgotności.