Czy warto zakupić rekuperator?

rekuperator

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja to częsty wybór inwestorów. Jest ona montowana w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użytkowych. To rozwiązanie, które ma wiele zalet, z których najważniejszą są generowane oszczędności. Prawidłowa instalacja wentylacyjna w budynku jest niezwykle istotna. Dobrze, jeśli inwestorzy zdają sobie z tego sprawę i stawiają na nowoczesne rozwiązania.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, pozwala na odzyskiwanie ciepła. Pozwala ona na odzyskiwanie ciepła z zanieczyszczonego powietrza, które jest usuwane na zewnątrz budynku. Wymiennik ciepła pozwala na ogrzanie zasysanego z zewnątrz powietrza. Dodatkowo go oczyszcza i filtruje ze wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu nie dochodzi do strat ciepła, a świeży strumień nawiewany jest wstępnie ogrzany. Powoduje to, że rekuperatory Komfovent zużywają mniej paliwa do podniesienia temperatury w pomieszczeniach. Wentylacja mechaniczna działa przez cały rok, niezależnie od pogody.

Zalety rekuperatorów

Rekuperatory są sercem rekuperacji. Bez ich prawidłowego montażu i doboru do wielkości powierzchni domu, system wentylacji mechanicznej nie będzie działał prawidłowo. Ważne, by wcześniej został przygotowany odpowiedni projekt, który pozwoli rozmieścić system wentylacyjny. Przewody wentylacyjne czy przewody elastyczne klimatyzacji we Wrocławiu, muszą być odpowiednio rozlokowane, tak by system działał prawidłowo. A prawidłowo działający system to wiele zalet.

Przede wszystkim generowane są oszczędności. Mniej paliwa wykorzystuje się do ogrzania pomieszczenia, a więc mniej pieniędzy wydaje się na ogrzewanie. To ważna oszczędność w obliczu rosnących cen paliw grzewczych. Co więcej poprawia się jakość powietrza w pomieszczeniach. Rekuperatory gwarantują stały dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza. Do regularnej wymiany powietrza wewnątrz budynku dochodzi bez przerwy.

Wentylacja mechaniczna może zostać przystosowana do potrzeb mieszkańców. Można ją zaplanować, tak by jej działanie było jak najkorzystniejsze dla mieszkańców.