Czy warto zapisywać dziecko do przedszkola niepublicznego?

przedszkole niepubliczne

Przedszkole publiczne czy niepubliczne? Takie pytanie zadaje sobie dzisiaj wielu rodziców. Aby zdecydować się na odpowiednią placówkę, warto poświęcić chwilę i zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od przedszkola. Zobacz, co przemawia za wyborem placówki niepublicznej!

Czym różnią się przedszkola publiczne i niepubliczne?

Publicznymi placówkami przedszkolnymi nazywa się te, które prowadzone są przez samorządy, na przykład przez gminy, miasta. Przedszkolami niepublicznymi natomiast są te, które prowadza inne podmioty, na przykład firmy, stowarzyszenia, organizacje, fundacje, związki wyznaniowe.

Pod kątem różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami przedszkoli trzeba jednak wskazać nie tylko na podmiot prowadzący, ale również na szereg innych kwestii. Dotyczą one między innymi realizowanego programu, wyposażenia przedszkola, liczebności grup, ale też kosztów.

Przedszkole niepubliczne – kiedy warto je wybrać?

Obecnie wielu rodziców skłania się do wyboru placówki niepublicznej, ponieważ w porównaniu do publicznej może ona zaoferować dzieciom nie tylko realizację podstawy programowej, ale również wiele dodatkowych zajęć.

W przedszkolach niepublicznych dzieci mają dostęp do zróżnicowanych, rozwijających i ciekawych zajęć ruchowych, plastycznych, logopedycznych, z integracji sensorycznej, inteligencji emocjonalnej, aby wspomnieć jedynie o paru z nich.

Warto też wskazać, że dostępne są placówki językowe, czyli lingwistyczne. W nich nacisk kładziony jest na nauczanie języków obcych, dlatego też dzieci mogą wtedy skorzystać z poszerzonego programu językowego, co wspiera naukę języków już od najmłodszych lat.

Poza programem tym, co wyróżnia przedszkola niepubliczne, jest ich wyposażenie. Są to głównie placówki nowoczesne, ze świetnym wyposażeniem, przystosowane do potrzeb dzieci, dlatego też dla nich bezpieczne i wygodne.

Grupy w takich przedszkolach są też mniej liczne, a maluchy mogą też liczyć na wyśmienite wyżywienie dopasowane do ich potrzeb pod kątem alergii.

Jakie są ceny przeszkoli niepublicznych?

Gdy rodzice zainteresowań są placówkami jak przedszkole niepubliczne Łódź – https://littlegenius.pl/ to koszt pobytu na poziomie od około 650 do 1200 złotych za miesiąc. Do tej ceny trzeba również dodać koszt wpisowego oraz koszt wyżywienia dziecka.

Cena w tym przypadku jest zatem wyższa, natomiast dziecko może otrzymać wtedy szersze wsparcie w rozwoju niż w przypadku placówek publicznych.

Wobec tego zapisanie dziecka do przedszkola niepublicznego może być bardzo dobrym wyborem, aby zapewnić mu lepszy start. Bogatsze programy dają możliwość wszechstronnego rozwoju już od najmłodszych lat!