Czym różnią się instalacje fotowoltaiczne od solarów?

fotowoltaika instalacje

Instalacje fotowoltaiczne często są mylone z solarami, jednak ich działanie różni się od siebie wieloma aspektami. Podobieństwa, jakie są między tymi instalacjami to przede wszystkim wygląd oraz montaż na dachach budynków lub samodzielnych konstrukcjach. Obie te metody wykorzystują tę samą energię słoneczną, ale ich zastosowanie różni się od siebie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu tych metod, dzięki temu świetnie by się uzupełniały. Trzeba jednak pamiętać, że w obu tych przypadkach należy skorzystać z pomocy dobrej i doświadczonej firmy, która zajmuje się montażem takich paneli. Podobieństwa zostały omówione, więc pora teraz na różnice, jakie występują między instalacją fotowoltaiczną a kolektorami słonecznymi.

Różnice między instalacją fotowoltaiczną a kolektorami słonecznymi

To, co różni instalacje fotowoltaiczne a popularne solary, to fakt, że te drugie służą tylko i wyłącznie do podgrzania wody. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne w domach, dzięki niemu nie trzeba w letnie dni palić w piecu, aby mieć ciepłą wodę do kąpieli. Z kolei panele fotowoltaiczne zapewniają powstanie energii elektrycznej, która powstaje dzięki słońcu. Prąd ten wykorzystuje się do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych w swoim domu. Wiele gospodarstw domowych łączy ze sobą panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne po to, aby stać się samowystarczalnym, dzięki temu rachunki za prąd są znikome, a ciepła woda nie powoduje kosztów spowodowanych używaniem ogrzewania. Warto jednak wspomnieć, że aby zapewnić odpowiednie działanie takich instalacji, należy skorzystać z usług odpowiednich firm, jedną z nich może być firma Remor, która przeprowadza Instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie.

Co warto wiedzieć o montażu paneli na dachach?

Panele fotowoltaiczne na płaskim dachu to rozwiązanie, które wielu osobom wydaje się niemalże niemożliwe. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu zespół specjalistów jest w stanie rozmieścić taką instalację.