Dermatolog – jak wygląda wizyta w jego gabinecie?

Dermatolog to lekarz, który specjalizują w leczeniu i diagnostyce schorzeń skóry, paznokci oraz włosów. Dlatego przed wizytą u niego należy dokładnie zebrać informacje o swoim stanie zdrowia w tych obszarach, będzie to potrzebne na pierwszej wizycie, na której zostaje najczęściej przeprowadzony szeroki wywiad o stanie zdrowia pacjenta. Warto również mieć na uwadzę, że w takich miejscach pracują wykwalifikowani i doświadczeni lekarze, którzy zdobyli odpowiednią wiedzę z dziedziny dermatologii, więc udzielenie im dokładnych informacji o swoim stanie zdrowia pomoże w dalszej diagnostyce oraz leczeniu. Jak więc dokładnie wygląda wizyta u dermatologa oraz o co najczęściej pyta na pierwszej wizycie?

Jak najczęściej wygląda wizyta u dermatologa?

Dermatolog w Krakowie najczęściej zbiera dokładny wywiad, w którym interesuje go przede wszystkim, jaka jest przyczyna wizyty,  od kiedy występują problemy, czy występują jakieś inne objawy związane z powodem przyjścia oraz, czy pacjent choruje przewlekle i jakie stosuje leki. U wspomnianego dermatologa możliwa jest również depilacja laserowa Vectus w Krakowie. Taki zabieg wykonuje się najczęściej w przypadku pacjentek, które chcą się dokładnie i trwale pozbyć owłosienia z ciała. Zabieg jest bardzo popularny ze względu na to, że uzyskuje się po nim gładkie ciało. Dermatolog po odbyciu rozmowy z pacjentem przystępuje najczęściej do oglądania skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci. Następnie bada znamiona dermatoskopem, jest to urządzenie, które odpowiada za wykrywanie groźnych chorób nawet nowotworów, które na wczesnym etapie da się całkowicie wyleczyć.

Co jeszcze wykonuje dermatolog podczas wizyty?

Podczas wizyty u dermatologa, specjalista po wykonaniu odpowiedniej diagnostyki może zlecić wykonanie testów laboratoryjnych krwi i badań bakteriologicznych. W tym celu wystawia skierowanie i daje je pacjentowi. Warto również wiedzieć, że do dermatologa też trzeba udać się ze skierowaniem, chyba że idzie się prywatnie.