Do czego służą dalmierze laserowe?

dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy to małe urządzenie, ułatwiające pracę przy pomiarach. Nowoczesne sprzęty są bardzo dokładne i mogą być zastosowane w wielu dziedzinach. Do czego dokładnie służą dalmierze laserowe?

Co to są dalmierze laserowe?

Dalmierze laserowe to małe urządzenia umożliwiające pomiary za pomocą wiązki laserowej. Pomiary są dokładne i szybkie co znacznie ułatwia prace. Z dalmierzami można pracować w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nowoczesne dalmierze są małe i zmieszczą się w każdej kieszeni. Są lekkie i poręczne. Ich zasięg wynosi nawet 80 m, dzięki czemu sprawdzi się nawet przy pomiarze dużych pomieszczeń, odległości. Zastępują sztywne linijki, miarki czy długie i plączące się taśmy. Dostępne są dalmierze na baterie oraz z wbudowanym akumulatorem, który wymaga regularnego ładowania.

Do czego służą dalmierze laserowe?

Dalmierze laserowe służą do mierzenia odległości między dwoma punktami w linii prostej. Korzystając z dalmierza, można zmierzyć zarówno długość, jak i głębokość. Doskonale sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych, na nierównych powierzchniach, oraz w sytuacji, gdy w pobliżu nie ma osoby, która mogłaby pomóc w pomiarach. Obsługa dalmierza odbywa się jedną ręką, niewymagane jest więc rozwijanie i przytrzymywanie długich taśm. A wynik pomiaru jest bardzo precyzyjny. Ważne, żeby dalmierz trzymać stabilnie i odpowiednio namierzyć końcowy punkt pomiaru.

Dalmierz laserowy będzie niezwykle pomocny dla osób wykonujących prace wymagające częstych pomiarów pomieszczeń. Pracownicy firm budowlanych, remontowych, architekci, dekoratorzy wnętrz docenią zalety korzystania z dalmierza, bo dzięki niemu będą mogli szybko i samodzielnie wykonać pomiary nawet dużych przestrzeni lub w trudno dostępnych miejscach. Dalmierz przyda się również do prostych prac remontowych w domu.

Gdzie kupić dalmierze laserowe?

Dobre sklepy budowlane mają w swojej ofercie bogaty wybór różnego rodzaju sprzętów przydatnych do remontu (np. wiertarka czy wkrętarka) lub podczas prac ogrodowych (np. kosiarki ręczne BOSCH). Bez problemu można znaleźć w nich również dalmierze laserowe różnych marek. W sprzedaży dostępne są dalmierze z możliwością zapisu wyniku pomiaru w pamięci urządzenia, jak również takie, które oferują konwersje jednostki pomiaru na cale, stopy czy jardy.