​Cellulit pojawia się najczęściej u kobiet i młodych dziewcząt. Przeważnie występuje on na piersiach, brzuchu i udach. Ważne jest by zająć się nim jak najszybciej, ponieważ im wyższy stopień cellulitu tym gorzej dla jego posiadaczki i niestety domowe zabiegi na cellulit mogą niewiele zdziałać co za tym idzie nie będą one skuteczne dla osób, które mają cellulit od 15 lat i nic z nim wcześniej nie robiły.

Cellulit – domowe sposoby zwalczania

• Olej kokosowy na cellulit – wiele balsamów na cellulit w swoim składzie zawiera właśnie olej kokosowy. Ma on wiele zastosowań i również idealnie spisuje się w walce z pomarańczową skórką. Można używać go w naturalnej formie, czyli wmasowując go w problematyczne partie ciała. Należy pozostawić go na ciele około 1-2 min, a następnie spłukać zimną wodą. Zabieg ten powtarzać kilka razy w tygodniu, a efekty będą widoczne po kilku dniach. Olej można także stosować razem z folią spożywczą, wystarczy codziennie na noc posmarować problematyczne miejsce olejem, szczelnie owinąć folią i położyć się spać. Efekty widoczne są po pierwszym razie.
• Picie wody, a cellulit – jedną z przyczyn cellulitu jest niedobór wody. Odpowiednie nawodnienie zapewnia nam piękną i sprężystą skórę. Dzienne zapotrzebowanie kobiety na wodę wynosi 2,0 l, a mężczyzny 2,5 l. Regularne picie wody jest w stanie zniwelować cellulit. Efekty są widoczne już po upływie 2 tygodni.
• Bieganie – bieganie poprawia jędrność naszej skóry. Najlepszą porą dnia by biegać jest poranek. Aby bieganie odniosło jakieś korzyści należy stosować się do tych zasad: robić najlepiej dwudniowe przerwy od biegania (typu wtorek, środa), trening powinien trwać 45 minut, przed bieganiem należy wykonać rozgrzewkę. Efekty można zauważyć po miesiącu.
• Peeling na cellulit – peelingi są świetne w zwalczaniu pomarańczowej skórki. Najlepiej sprawdzą się gruboziarniste, mogą być wzbogacone olejkami i kompozycjami aromatycznymi. Do wyboru mamy peelingi cukrowe i solne. Peelingi są tak intensywne, że należy je stosować raz, dwa razy w tygodniu. Peelingów należy używać regularnie by zauważyć efekty jego działania. Po peelingu koniecznie nałóż dobry, naturalny krem na cellulit.
• Kawa na cellulit – kolejnym domowym sposobem na walkę z cellulitem może być kawowy balsam do ciała, który można wykonać poprzez dodanie do swojego ulubionego balsamu do ciała kilka łyżeczek mocnej kawy.Tą mieszanką posmaruj miejsca dotknięte cellulitem i wykonaj masaż przez około 10 minut. Następnie pozostaw na 30 minut, a po tym czasie spłucz. Ten zabieg należy powtarzać kilka razy w tygodniu. Jeżeli będzie stosowany regularne zauważysz bardzo szybko efekty.
• Rolki na cellulit – jeżdżąc na rolkach angażujemy partie ciała, na których najczęściej pojawia się cellulit, czyli pośladki uda i brzuch. Efektem jazdy na rolkach bądź wrotkach jest poprawa krążenia krwi, wzmocnienie mięśni i co najważniejsze skóra staje się bardziej napięta. Dodatkowo mamy szansę spalić zbędny tłuszcz. Ważne by wysiłek był długotrwały, aby trwał co najmniej pół godziny w umiarkowanym tempie. Regularna jazda na rolkach przyniesie efekty już po 2 tygodniach.

Podsumowanie

Cellulit – domowe sposoby – można je skutecznie łączyć z licznymi kremami dostępnymi w drogeriach bądź ze specjalistycznymi zabiegami. Wówczas efekty będą widoczniejsze w krótszym czasie. Warto też zapobiegać powstawaniu cellulitu wykorzystując wyżej wymienione sposoby typy picie wody, bieganie czy jazda na rolkach. Nie dość, że zadbamy o wygląd i jędrność skóry to poprawimy także swoją kondycję i stan naszego zdrowia.