Drenaż limfatyczny – na czym polega?

drenaz limfatyczny

Drenaż limfatyczny to popularny zabieg stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jest on szczególnie polecany dla osób zmagających się z problemami układu limfatycznego. Jakie korzyści wynikają ze stosowania tego rodzaju zabiegów?

Jak wykonuje się drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny w Białymstoku to nic innego jak masaż miejsc z tendencją do obrzęków. Coraz więcej osób cierpi na tę przypadłość, która znacznie wpływa na komfort życia. Przyczyn powstawania tego problemu jest wiele. Zastoje mogą być spowodowane złym stanem zdrowia, uwarunkowaniami genetycznymi, czy prowadzonym stylem życia. Specjalna technika uciskania oraz ruchów posuwistych i okrężnych ma za zadanie poprawienie przepływu limfy w naczyniach. W efekcie zanikają obrzęki i opuchlizna. Pojawi się uczucie ulgi i odprężenia. Zabieg, żeby był skuteczny, powinien być wykonywany przez specjalistów. Ważny jest, aby masażysta lub fizjoterapeuta odpowiednio dopasował siłę nacisku oraz ruchy w konkretnym kierunku. Drenaż limfatyczny uznawany jest za masaż rehabilitacyjny. Dzisiaj możliwe jest również skorzystanie z nowoczesnym rozwiązań, jakimi są urządzenia do drenażu mechanicznego. Specjalne aparaty z odpowiednio dostosowanym poziomem nacisku wykonają masaż na tej samej zasadzie, pobudzając przepływ limfy we właściwym kierunku.

Dla kogo drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny zalecany jest wszystkim osobom borykającym się z problemem zastojów i obrzęków limfatycznych. Objawiają się one opuchlizną i nadmiernym zatrzymywaniem płynów. Bardzo często problem ten dotyka ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą lub stojąca, niewymagającą zbyt dużo ruchu. Jest wskazany dla osób cierpiących na cukrzycę, żylaki czy zwyrodnienia stawów. Masaż ten jest również zalecany sportowcom, aby przyspieszyć fazę regeneracji i zapobiec kontuzjom. Chętnie korzystają również z niego panie, którym zależy na przyspieszeniu procesu odchudzania lub redukcji uporczywego cellulitu. Co ważne — regularne zabiegi mogą znacząco wpłynąć na obniżenie skłonności do zastoju limfy. Poprawią przepływ płynów w organizmie i pomogą zlikwidować wiele niekomfortowych dolegliwości.

Coraz więcej gabinetów i salonów kosmetycznych wprowadza do wachlarza usług ten zabieg. Zabieg wykonywany przez specjalistę, jak np. masaż rehabilitacyjny w Białymstoku poprawia samopoczucie i przynosi natychmiastową ulgę. Warto spróbować.