Dźwigi szpitalne – w jakich celach są wykorzystywane?

windy szpitalne

Windy szpitalne to grupa dźwigów, które przystosowane są do pracy w warunkach szpitalnych. Dzięki nim możliwy jest transport chorych na różne piętra szpitalne. Są dostosowane do transportu oddziałowych łózek szpitalnych, wózków inwalidzkich czy innych sprzętów szpitalnych. 

Czym są dźwigi szpitalne?

Dźwigi szpitalne w Szczecinie to inne określenie wind szpitalnych. Są to windy z grypy wind osobowych, które wykorzystuje się do transportu chorych. Ich specyfika sprawia, że mogą pomieścić łóżko szpitalne, sprzęt medyczny i członków zespołu medycznego. Dzięki swojej odpowiedniej budowie nie zakłócają pracy sprzętu medycznego, co w chwili ratowania życia pacjenta jest niedopuszczalne. Konstrukcje są wyposażone w wiele udogodnień, które zwiększają nie tylko bezpieczeństwo użytkowników, ale również podnoszą komfort użytkowania.

Jedną z form udogodnień, jest możliwość użytkowania dźwigu tylko przez personel medyczny. Dzięki temu winda nie jest zajęta przez odwiedzających. W każdej chwili można jej użyć, jeśli zajdzie potrzeba szybkiego transportu chorej osoby. Dźwigi szpitale swoje zastosowanie znalazły w szpitalach, klinikach, przychodniach prywatnych, domach opieki czy domach pomocy społecznej. 

Zalety windy szpitalnej

Dźwigi szpitalne, które oferuje Nam-Lift sp.z.o.o., są przystosowane do funkcjonowania w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia. Ich specjalne konstrukcje ułatwiają transport chorego i medyków. Wiele wind szpitalnych ma funkcje jazdy uprzywilejowanej. Dzięki temu priorytet wezwania windy mają członkowie personelu medycznego. Dzięki temu transport chorego, potrzebującego natychmiastowej pomocy, jest możliwy bez żadnych zakłóceń i zbędnego czekania. W większości  montowane są także siłowniki teleskopowe typu EC/TCS, które gwarantują bezproblemową i szybką pracę dźwigu.

Winda szpitalna to prosta konstrukcja, złożona z małej ilości części. To sprawia, że jest łatwa w konserwacji i w naprawie. Zmniejszona zostaje także liczna ewentualnych usterek.