Farby do ścian – jakie są ich rodzaje?

farba

Malowanie ścian to dobry sposób na szybkie odświeżenie wnętrza. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną farbę, warto poznać aktualną ofertę producentów i zdobyć nieco wiedzy na temat tego, jakie są rodzaje farb i jakie powierzchnie można nimi pomalować.

Bardzo często przy wyborze farby do ścian skupiamy się na kolorze. Tymczasem nawet najpiękniejszy odcień nie sprawdzi się, jeśli farba niedokładnie pokryje powierzchnię, szybko wyblaknie lub co gorsza, będzie na niej widać wszelkie zabrudzenia. Przy wyborze kierujmy się więc nie tylko barwą, ale również składem i jakością.

Najpopularniejsze farby do ścian

Wśród najczęściej wybieranych farb do ścian dominują farby akrylowe, które są dosyć uniwersalne. Są kryjące i dobrze przyczepne do podłoża, nie zostawiają smug, a przy tym są wydajne i szybko schną. Bez problemu można nałożyć dwie warstwy farby w ciągu jednego dnia. A czasem w zupełności wystarczy tylko jedna warstwa. Drugim, równie popularnym rodzajem farb są lateksowe – do zadań specjalnych. Oprócz wszystkich zalet farb akrylowych, lateksowe dodatkowo są odporne na zabrudzenia i można je bez problemu myć. Świetnie sprawdzają się w kuchniach, łazienkach, korytarzach, a także w pokojach dziecięcych. Ciekawa propozycją mogą być również farby winylowe, które ładnie prezentują się na ścianie, są trwałe i dobrze kryjące. Można je też zmywać, ale ostrożnie – nie są tak trwałe, jak ich lateksowe odpowiedniki. W poszukiwaniu dobrej jakości produktów, warto zwrócić uwagę na farby Magnat do ścian. Są dostępne w różnych rodzajach i bogatej gamie kolorystycznej, co pozwala na znalezienie rozwiązania idealnego do danej ściany.

Gdzie kupić dobre farby?

Okazuje się, że aby kupić dobre farby, nie trzeba wędrować do marketu budowlanego. Dobry internetowy sklep budowlany to opcja, która znacznie ułatwia życie, pozwala w jednym miejscu przyjrzeć się ofercie różnych producentów. A przy tym często pojawiają się ciekawe promocje – zanim wybierzesz się na tradycyjne zakupy, sprawdź, czy szybciej, taniej i lepiej nie kupisz farb w sieci.