Gdzie znajdują zastosowanie tabliczki opisowe?

tabliczka informacyjna

Tabliczki opisowe wykorzystywane są do przekazywania krótkiej i treściwej informacji dla określonego odbiorcy. Zazwyczaj montuje się je na różnego rodzaju urządzeniach i obiektach. Dość często występują wraz z dobrze rozpoznawalnym graficznym symbolem, który widoczny jest już z daleka. Jakie jest ich zastosowanie? Wyjaśniamy.

Gdzie wykorzystuje się tabliczki opisowe?

Tabliczki opisowe wykorzystuje się głównie w różnego rodzaju zakładach pracy. Zwłaszcza w tych, w których istnieje konieczność przekazania ważnych informacji dla pracowników i wizytujących. Tabliczki w takim przypadku zazwyczaj ostrzegają przed zbliżaniem się do pracujących urządzeń i maszyn. Wskazują także drogi ewakuacyjne i informują o zakazie wstępu do określonych miejsc.

Tabliczki opisowe są także niezastąpione, aby przekazać krótką i treściwą informację dotyczącą funkcjonowania określonego urządzenia, zasad jego serwisowania i prawidłowej obsługi. Większość maszyn ma już fabrycznie odpowiednie nadruki. Jednak w przypadku wykonywania modyfikacji i zmian, konieczne jest uaktualnienie niezbędnych informacji dla osób, które będą obsługiwać dany sprzęt.

Czym charakteryzują się wysokiej jakości tabliczki opisowe?

Na rynku dostępna jest szeroka gama tabliczek opisowych. Są one zazwyczaj przygotowywane na specjalne zamówienie klienta. Decyduje on o tym, co dokładnie ma znaleźć się na konkretnym produkcie. Możliwe jest hurtowe stworzenie większej ilości identycznych tabliczek lub zmiana nadruku na każdej z nich, poprzez dodanie na przykład unikatowego kodu kreskowego.

Wysokiej jakości tabliczki opisowe charakteryzują się przede wszystkim wyraźną grafiką. W tym celu wykorzystuje się specjalne rodzaje wielobarwnych tuszy o kontrastowych właściwościach. Dzięki temu dowolny nadruk jest widoczny już z daleka. Taki produkty ma w swojej ofercie między innymi firma Alumart. Przy ich produkcji, pokrywa się je dodatkowo substancją, która sprawia, że nadruk jest niezwykle trwały i odporny na niekorzystne warunki zewnętrzne.