Gres IRIS – dlaczego warto go stosować?

plytki gresowe

Na pewno Gres IRIS obecnie jest bardzo modny. Widać go w zastosowaniu w przeróżnych miejscach. Co należy o nim wiedzieć? Czym jest? Co przemawia za jego zastosowaniem? Pora to wszystko sprawdzić. 

Gres IRIS – jakimi zaletami może się pochwalić?

Na pewno Gres IRIS wyróżnia się spośród innych niską nasiąkliwością. Dzięki tejże właściwości gres jest niezmiernie łatwy w czyszczeniu. Co więcej, nie jest specjalnie podatny na zabrudzenia. Kolejną cechą, którą Gres IRIS może się pochwalić, jest twardość. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymały. Nie trzeba się kompletnie obawiać o żadne uszkodzenia, czy też zarysowania. Warto także zaznaczyć, że powierzchnia sama w sobie jest odporna na ścieranie, które to spowodowane jest użytkowaniem.

Twardość płytek sprawia, że samo cięcie, a także wiercenie wymaga posiadania urządzeń specjalistycznych. Osoby, które uważają, że użycie ręcznej maszynki do glazury się sprawdzi, są w błędzie to naprawdę dużym. Kompletnie się to nie sprawdzi. Zależnie od samego rodzaju wybranych płytek, mogą się one pomiędzy sobą różnić. Różnią się nie tylko samą jakością, ale także oczywiście ceną.

Czy płytki ceramiczne FMG są alternatywą dla gresu?

Na pewno płytki ceramiczne FMG bardzo często są brane pod uwagę przy remoncie łazienki. Można nawet powiedzieć, że płytki ceramiczne FMG są ciekawą alternatywą dla gresu. Co należy o tych płytkach wiedzieć? Jakimi zaletami mogą się one pochwalić? Pora to sprawdzić.

Pierwszą korzyścią bez dwóch zdań jest oszczędność energii. Ostatnimi laty jednym ze sposób najpopularniejszych na utrzymywanie właściwej temperatury w domu jest właśnie ogrzewanie podłogowe. Na ogrzewanie podłogowe płytki ceramiczne wydają się strzałem w dziesiątkę. Co więcej, płytki ceramiczne są produkowane z surowców naturalnych, a więc jest to produkt w pełni naturalny oraz zdrowy.

Warto zatem rozeznać się, który materiał będzie lepszy i dokonać zakupu właściwego materiału. Na pewno łazienka będzie się pięknie prezentowała.