Grill stalowy – tani i praktyczny grill do ogrodu

grill

Szukasz niedrogiego grilla ogrodowego, z którym można przyrządzić wiele pysznych potraw? Wybierz grill stalowy! Jakie są najważniejsze zalety tego typu grillów? Co oferują producenci? Ile trzeba zapłacić za stalowy grill ogrodowy?

Jak wygląda grill stalowy?

Grill stalowy jest rodzajem grilla ogrodowego wykonanego ze stali, dostępnego w wielu wariantach do wyboru.

Może mieć on zarówno postać niewielkiego grilla z okrągłym rusztem osadzonego na trzech nóżkach, ale również może być to bardziej rozbudowany model kulisty z pokrywką albo model prostokątny z pokrywą i dodatkowymi półkami oraz kółkami dla łatwego przewożenia.

Dostępne są również grille stalowe w formie paleniska przykrywanego rusztem. Można też kupić nowoczesne grille stojące wykonane ze stali.

Wobec tego grill stalowy – https://keffner.pl/pl/p/Grill-ogrodowy-zeliwno-stalowy-400-mm/253 można łatwo dobrać do swoich potrzeb, między innymi pod kątem powierzchni do grillowania czy też dodatkowych funkcji grilla.

Grill stalowy – węglowy i gazowy

Najczęściej grill stalowy jest oferowany jako grill węglowy. Przeznaczony jest do stosowania węglem drzewnym. To niedrogi grill, jednak może być czasochłonny w rozpalaniu.

Można także zdecydować się na zakupienie grilla gazowego stalowego. To już droższy model, jednak nie powoduje on problemów z rozpaleniem. Przygotowuje też zdrowsze potrawy, ponieważ nie osadza się na nich szkodliwy dym powstający podczas spalania węgla.

Dlaczego warto zdecydować się na grill stalowy?

Stalowe grille są obecnie bardzo popularne i decyduje się na nie większość osób poszukujących tego typu wyposażania do swojego ogrodu.

Ogrodowy grill stalowy jest przede wszystkim niezbyt ciężki, dlatego jest łatwy w przenoszeniu lub przewożeniu, gdy wyposażony jest w kółka. Stal, z której jest on wykonany, jest również bardzo wytrzymała i odporna na czynniki niszczące, dlatego też może on służyć przez długi czas.

Stalowe grille również szybko się nagrzewają, dzięki czemu pozwalają na błyskawiczne przyrządzenie wielu wyśmienitych potraw.

Warto też wskazać, że grill stalowy jest niedrogi w porównaniu do grilla żeliwnego, który ma już wyższą od niego cenę. To powoduje, że jest to doskonały wybór dla każdego, kto chce kupić grill, lecz nie chce wydawać na ten cel wysokiej sumy.

Ile kosztuje grill stalowy do ogrodu?

Najczęściej za prosty grill stalowy trzeba zapłacić od około 40 złotych, natomiast wyższej klasy modele wyposażone w półki, pokrywy to wydatek od 300 do 800 złotych w zależności od wybranego modelu.

Najwięcej trzeba będzie zapłacić za grill stalowy gazowy. Ceny tego typu modeli rozpoczynają się od około 600 złotych, natomiast te większe to wydatek nawet kilku tysięcy złotych.