Hydranty wewnętrzne – jakie są ich rodzaje?

gdzie kupic gasnice

Hydranty wewnętrzne to wciąż temat, o którym nie mówi się zbyt dużo. Jakby nie było, osoby spoza tejże branży nie mają nic na ich temat od powiedzenia. Pora poszerzyć nieco swoją wiedzę na ten właśnie temat. Jakie wyróżnia się rodzaje hydrantów wewnętrznych? 

Hydranty wewnętrzne – jak można je podzielić?

Hydranty wewnętrzne w Łodzi dzieli się zgodnie z podstawowymi parametrami. Do najważniejszych niewątpliwie należy sama średnica węża. Biorąc pod uwagę właśnie średnicę, to można wymienić hydranty wewnętrzne DN 25, DN 33 oraz DN 52. Pierwszy rodzaj jest stosowany w budynkach o publicznej użyteczności. Z kolei DN 33 to hydranty wewnętrzne Łódź stosowane w parkingach zamkniętych. Najgrubsze hydranty wewnętrzne są stosowane w magazynowych halach, a także w halach produkcyjnych. 

O średnicy węża nigdy nie decyduje się samodzielnie. Jak już można było zauważyć, chodzi o miejsca ich przeznaczenia. Można także wyróżnić węże półsztywne oraz płaskoskładane. W tych pierwszych przewagą jest niewątpliwie konieczność rozwinięcia pełnego. Z kolei płaskoskładane węże są rozwiązaniem tańszym, ale niestety trzeba wąż rozwinąć przed jego użyciem i to w całości. Coś za coś. 

Gdzie kupować hydranty wewnętrzne oraz gaśnice?

Zgodnie z przepisami w budynkach różnej użyteczności muszą się znaleźć hydranty wewnętrzne oraz gaśnice. Nie podlega to wątpliwości. Bardzo ważne jest to, aby produkty tego typu kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Na pewno nie może to być nieautoryzowany punkt. Warto sprawdzić która firma oferuje gaśnice sprzedaż w Piotrkowie Trybunalskim

Takich firm wbrew pozorom jest całkiem sporo. Warto zapamiętać sobie, aby hydranty wewnętrzne Łódź, czy też gaśnice były wysokiej jakości. Co jak co, ale na produktach tego typu nikt nie powinien oszczędzać.

Gdy ma się jakieś wątpliwości, to warto poczytać aktualne przepisy, które wskażą, na co należy zwrócić szczególną uwagę.