Jak działa napownica?

napy

Napownica to specjalistyczna maszyna krawiecka, która przeznaczona jest do montowania oraz zaciskania np. nap metalowych, nitów, oczek oraz guzików o różnych rozmiarach. Wyróżnia się mniejsze i większe napownice ręczne lub elektryczne, a także automaty do springów krawieckich. Wysokiej jakości maszyny pozwalają także montować napy magnetyczne. Czym się wyróżniają napownice i jak działają?

Napownice – jak zamontować napę?

Aby zamocować napy na materiale za pomocą napownicy, trzeba wcześniej dany element podkleić – ustabilizować. Zapobiegnie to rozciąganiu się tkaniny czy powstawaniu dziury. Napy warto nabijać minimum na dwie warstwy materiału, a następnie zaznaczyć miejsce, gdzie mają zostać zamontowane. Dziurkę w cienkim materiale wykonuje się maszyną o końcówce zakończonej szpicem. Napę montuje się przebijając częścią z bolcem tkaninę i zakładając na nią jedną z dwóch części. Są w ostateczności zapinane i zaciskane mocno przez szczypce. Zasada działania napownicy jest bardzo prosta i nie wymaga skomplikowanej obsługi. Wystarczy jedynie ustawić odpowiednio napownice wraz z napami, docisnąć urządzenie i można cieszyć się solidnym zapięciem materiału.

Napownica – do czego można użyć?

Napownica jest podstawowym narzędziem, dzięki któremu można w łatwy sposób zamontować zatrzaski, napy, oczka kaletnicze czy guziki. Stosowana jest także do montażu metalowych lub plastikowych nap. Przemysłowych napownic można z kolei użyć do zaaplikowania metalowych lub plastikowych nap. W przypadku plastikowych nap nadają się do montowania w odzieży dla dzieci. Metalowe produkty to z kolei dodatek do odzieży lub dodatków. Napownica sprawdza się zarówno na grubszym filcu, polarze, jak i na cienkich podszewkach. Poza tym nie ma żadnych ograniczeń w typach materiałów, na których można montować napy. Profesjonalne urządzenia tego typu oferuje m.in. sklep z metalowymi dodatkami krawieckimi Krawgors, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Napownica – jakie ma zalety?

Praca z napownicą to duże ułatwienie i komfort przy nabijaniu nap na materiał. Główną zaletą tego urządzenia jest m.in. możliwość równomiernego zagniatania elementów i brak odkształceń, mocowanie galanterii metalowej także w cienkich materiałach czy nieograniczone pod względem tworzyw zastosowanie narzędzia. Aby cieszyć się poprawnym działaniem napownicy, należy tylko wyposażyć ją w odpowiedni zestaw w formie wymiennych końcówek. Warto wybierać renomowane sklepy z dodatkami krawieckimi, którzy dbają o różnorodność swojego asortymentu.