Jak odmienić wnętrze salonu za pomocą dywanu?

dodatki do salonu

Salon to wyjątkowe miejsce dla domu. Toczy się w nim życie zarówno prywatne jego domowników, rodzinne, jak i towarzyskie. Nie bez znaczenia na komfort przebywania w nim jest wystrój wnętrza, który skupia na sobie uwagę. Dlatego tak ważny jest każdy detal, czy to w postaci elementów dekoracji, koloru ścian oraz dodatków, które eksponować będą pożądane efekty. Jednym z nich jest dywan, który niewielkim nakładem czasu i finansów pozwoli odmienić niemal każde wnętrze salonu.

salon dodatki

Jaki dywan do salonu sprawdzi się najlepiej?

O tym jaki dywan do salonu będzie trafionym wyborem decyduje w dużej mierze sposób jego tkania oraz rodzaj runa. Dla tych, którym zależy na szybkim sprzątaniu, do gustu przypadną dywany polipropylenowe, które zachowują właściwości antyelektrostatyczne oraz są przyjazne dla małych dzieci oraz alergików. Ich gęste, zbite runo jest wyjątkowo miękkie i łatwo się odkurza. Istotnym czynnikiem jest również kształt. W mniejszych salonach sprawdzi się mały dywan owalny lub prostokątny ułożony pod kawowym stolikiem.

dywan do salonu

Jak dobrać kolor i wzór dywanu do salonu?

Dywan do salonu https://4wall.pl/206_dywany-do-salonu musi spełnić pewne standardy, żeby można było mówić o doskonałym guście urządzającego wnętrze. Musi on wpasować się zarówno w kolorystykę, jak i wymiary pomieszczenia oraz do innych elementów otoczenia. Wśród małych powierzchniowo salonów istotną rolę będzie odgrywać rozjaśnienie wnętrza, dlatego sprawdzą się tutaj wszelkie dywany wpisujące się w styl skandynawski. Od jasnych kremów, po stonowane beże. Natomiast w przypadku przestronnych wnętrz o większym przeszkleniu z powodzeniem można postawić na styl klasyczny lubujący się we wszystkich odcieniach brązu. Istotne jest to, czy dywan w salonie będzie pełnił główną rolę w jego aranżacji, czy będzie tylko tłem dla innych mocniej zaakcentowanych dodatków. O ile w drugim przypadku sprawdzą się wzory stonowane od jednokolorowych poprzez abstrakcyjne dywany w delikatnym wydaniu, o tyle dywan w roli głównej daje mnóstwo różnorodnych możliwości. Od wyrazistych wzorów geometrycznych po eleganckie i misterne ornamenty nawiązujące do egzotyki Bliskiego Wschodu.

dywan do slonu

Dywany pasujące do konkretnych stylów wnętrz

Nowoczesne wnętrze salonu to wybór wśród wielu aranżacji odnoszących się do konkretnego stylu. Elegancki styl glamour zachwyci się czarną kolorystyką z dodatkiem złota. Dywan z przetarciami oraz w wyraziste geometryczne wzory z pewnością wpisze się w tą stylizację i polubi z welurowymi obiciami mebli oraz kryształowymi dodatkami. Natomiast dywan w etniczne wzory, nawiązujący kolorystyką do natury i ziemi zachwyci zwolenników stylu boho. Żeby łatwo odnaleźć się wśród szerokiej gamy kolorystycznej dywanów do salonu, warto wcześniej przemyśleć, jakie dodatki znajdą się we wnętrzu. Znajdź odpowiedni dywan do swojego domu, zapoznaj się z ofertą https://4wall.pl/. Styl rustykalny wypełniony drewnianymi meblami oraz białymi koronkowymi ozdobami pokocha dywan klasyczny w brązowym odcieniu lub stonowanym szarym. Zaś styl loftowy nawiązujący do otwartej przestrzeni industrialnej doskonale skomponuje się z kolorystyką nawiązującą do rudej cegły oraz szarego betonu.

modne wnetrza