Jak sprzedać mieszkanie – cenne porady na 2022

sprzedaz mieszkan

Myślisz o sprzedaży swojego mieszkania? Jest kilka rzeczy, które powinny znaleźć się na szczycie listy rzeczy do zrobienia, zanim nawet rozważysz skontaktowanie się z pośrednikiem w handlu nieruchomościami i wystawienie swojego apartamentu na sprzedaż.

Musisz przyjąć perspektywę osoby z zewnątrz. Oto kilka najważniejszych wskazówek, jak sprzedać swoje mieszkanie.

Znajdź dobrego agenta nieruchomości

Twój agent nieruchomości jest Twoim najważniejszym sprzymierzeńcem podczas procesu sprzedaży. Ocenią lokalny rynek mieszkaniowy, aby upewnić się, że Twoje mieszkanie jest poprawnie wycenione na sprzedaż. Doświadczenie agenta chroni również przed błędami w dokumentacji i odpowiedzialnością prawną. Badania pokazują, że niezależni sprzedawcy na ogół zarabiają mniej, a zakończenie procesu zajmuje znacznie więcej czasu. Doświadczony agent do pomocy robi ogromną różnicę w procesie sprzedażowym!

Przeanalizuj rynek, aby ustalić rozsądne oczekiwania

Cena jest jedną z rzeczy, na które potencjalni nabywcy zwracają uwagę podczas inwestowania w nieruchomości. Chociaż zarabianie pieniędzy na nieruchomościach jest Twoim głównym celem w sprzedaży domu, nie możesz po prostu wycenić swojej nieruchomości za jakąkolwiek stawkę. Powinieneś przyjrzeć się lokalnym ofertom, zbadać inne nieruchomości na sprzedaż w Twojej okolicy i ocenić aktualne ceny sprzedaży domów o cechach podobnych do Twoich. Może to być podobna liczba pokoi, wielkość mieszkania, wyposażenie i inne czynniki. W branży nieruchomości jest to znane jako analiza porównawcza rynku. Ważne jest, aby nie przeceniać swojego domu na sprzedaż, ponieważ nie sprzeda on ani nie obniży ceny nieruchomości, ponieważ doprowadzi to do mniejszego zwrotu z inwestycji.

Sprawdź nasz skup nieruchomości – https://kupujemym.pl/

Przygotuj mieszkanie, aby wyglądało jak najlepiej dla kupujących i wyróżnij je w ogłoszeniach

Inscenizacja domu oznacza przygotowanie go do zaprezentowania w najlepszym świetle. Twój agent nieruchomości przejmie ster, ale może potrzebować Twojej pomocy. Inscenizacja zaczyna się od uporządkowania domu, ale może obejmować ciężką reorganizację i remont. To może dodać kolejne złotówki do Twojej ceny sprzedaży!

Zrób, co możesz, aby Twoje mieszkanie wyglądało na tak czyste i dopracowane, jak to tylko możliwe: usuń wszystkie przedmioty osobiste i zdjęcia ze ścian, pochowaj część mebli, pomaluj ściany na biało, wypoleruj podłogi, i załóż neutralne narzuty na łóżko. Dokładnie wyczyść swój dom, ponownie zafuguj brudne płytki i wymień dywan w razie potrzeby. Wymień stare oprawy świetlne na nowoczesne oświetlenie LED.

Urocze elementy zewnętrzne zostaną szybciej zauważone, a jeśli potencjalni sprzedający pokażą się na zwiedzaniu mieszkania, Twój apartament musi ich zachwycić, aby zatrzymali się na dłużej. W tym celu napraw wszystko, co jest zepsute.

Zrób dobrej jakości zdjęcia mieszkania na sprzedaż

Zanim potencjalni nabywcy w ogóle zastanowią się nad fizycznym obejrzeniem Twojego domu, będą patrzeć na zdjęcia, które podajesz w aukcji. Dlatego bardzo ważne jest, abyś miał wysokiej jakości – jeśli nie profesjonalne – zdjęcia swojej nieruchomości. Bez względu na to, jak wspaniałe jest Twoje mieszkanie na sprzedaż, jeśli nie zostanie to przełożone na zdjęcia, rzadko wzbudzisz wystarczające zainteresowanie w internecie, aby ludzie chcieli je obejrzeć na żywo.

Przeprowadź pokaz mieszkania

Potencjalni nabywcy będą chcieli zobaczyć Twój dom teraz, gdy jest on formalnie dostępny na rynku. Będzie to realizowane poprzez zaplanowane pokazy. Będziesz musiał ustalić czas na to ze swoim agentem nieruchomości, ponieważ często to on będzie w Twoim imieniu pokazywał mieszkanie potencjalnym nabywcom.