Jak wizerunek marki może poprawić sprzedaż?

Wizerunek marki to całokształt działań, jakie mają wpływ na postrzeganie jej przez klientów. Wartość marki oraz wizerunek marki są ze sobą ściśle powiązane. Nie tylko liczy się właściwa komunikacja z klientami czy partnerami, ale również sam wizerunek marki w ich oczach. Dla marketerów głównym celem jest oddziaływanie na opinie konsumentów jak i stosunek do przedsiębiorstwa, budowanie wizerunku w ich głowach i stymulowanie rzeczywistych zachowań zakupowych, co w konsekwencji zwiększa sprzedaż i udział na rynku.

Dlaczego wizerunek marki jest tak ważny?

Wizerunek marki to podstawa do tego, aby przedsiębiorstwo efektywnie się rozwijało. Poprzez wypracowanie pozytywnego odbioru otwierane przed nami jest wiele furtek, dzięki którym jest możliwy wzrost wartości marki na rynku oraz wyróżnienie jej na tle swojej konkurencji. Pozytywny wizerunek wpływa przede wszystkim na sprzedaż, która skutkuje wzrostem zysków. Dodatkowo dobry wizerunek marki to szansa na budowanie większego zaufania wśród klientów jak i kontrahentów oraz wypracowanie stabilności finansowej.

Wizerunek firmy w Internecie

 W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z Internetu. Jest on jednym z najważniejszych narzędzi w budowaniu opinii o firmie i jej asortymentu. Nic dziwnego, że wiele właścicieli zwraca ogromną uwagę na strategię marketingową opierającą się np. na posiadaniu atrakcyjnej strony internetowej oraz dobrze zaplanowanych profili w social mediach. Strona internetowa to tak naprawdę wizytówka i pierwszy punkt odbioru przez klientów. Odpowiednia strona WWW to podstawa oraz początek drogi w budowaniu wizerunku firmy w Internecie.

Najważniejsze elementy, które składają się na wizerunek firmy:

– Nazwa

– Logo oraz identyfikacja wizualna

– Kultura organizacji

– Rodzaj kontaktu firmy ze środowiskiem

Jeżeli jesteś już na rynku i zastanawiasz się co zrobić, aby poprawić wizerunek swojej firmy warto postawić na rebranding marki. Dobra agencja brandingowa Poprawi rozpoznawalność i utrwali ją w świadomości konsumentów. Dodatkowo zastosowanie odpowiedniej strategii brandingowej pomoże trafić do odpowiedniej grupy odbiorców oraz maksymalizować zyski.

Co to jest rebranding?

Rebranding firmy to nic innego jak odświeżenie obecnego kształtu wizualnego jak i strategicznego marki. Profesjonalnie przeprowadzony rebranding ma pozytywny wpływ na komunikację zewnętrzną marki. Zakres działań dobrany jest na podstawie analizy obecnej sytuacji, potrzeb klientów oraz na podstawie efektów jakie klient chce osiągnąć.

Działania, które podejmowane są w ramach skutecznego rebrandingu:

  • Stworzenie identyfikacji wizualnej
  • Zmiana nazwy, tekstów i opisów oraz hasła reklamowego
  • Zmodyfikowanie oferty (poszerzenie lub zwężenie)
  • Ulepszenie usług lub produktów
  • Zmodyfikowanie skojarzeń związanych z marką
  • Zmiana strategii marketingowych i public relations
  • Dostosowanie komunikacji do grupy docelowej

Rebranding marki najlepiej jest przeprowadzać kompleksowo, zaczynając od analizy obecnej sytuacji, przez projekt zmian aż po ich realizację oraz wdrożenie nowych rozwiązań. Wszystkie elementy wchodzące w skuteczną zmianę wizerunku muszą być spójne, aby przynieść zadowalające efekty.