Jak wybrać buty do jesiennego i zimowego płaszcza?

stylizacja jesienna

Zbliżająca się jesień, a następnie zima wymagają skompletowania odpowiednich stylizacji na te pory roku. Jeśli uwielbiasz eleganckie stroje, z pewnością masz w swojej szafie przynajmniej jeden płaszcz. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie buty najlepiej sprawdzają się do tej części garderoby. Pomagamy wybrać modele odpowiednie zarówno na jesień, jak i zimę. Z naszych propozycji mogą skorzystać kobiety w różnym wieku.

Płaszcz to bardzo ważny element garderoby, którego nie powinno zabraknąć w szafie żadnej kobiety. Nawet jeśli na co dzień cenisz sobie styl sportowy, na pewno czasem pojawia się konieczność założenia bardziej eleganckich ubrań. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się płaszcz – dobrze mieć więc w swojej garderobie modele odpowiednie zarówno na jesień, jak i zimę. Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z glanami podpowiada: Aby cała stylizacja świetnie się prezentowała, nie można zapomnieć o różnych dodatkach. Duże znaczenie odgrywają przede wszystkim buty, które stanowią dopełnienie stroju. Wybierając je, warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale również na to, aby zapewniały ochronę przed zimnem i wilgocią.

Obuwie idealne do płaszcza jesienią i zimą

Podczas cieplejszych, jesiennych miesięcy najwięcej kobiet decyduje się na noszenie botków. Są to buty, które doskonale sprawdzają się po lecie i świetnie komponują się z większością płaszczy. Zapewniają ciepło oraz ochronę przed deszczem czy nawet śniegiem, co jest ważne, ponieważ czasem opady zdarzają się już w październiku lub listopadzie. Podczas ciepłych i suchych dni do płaszcza można nosić również szpilki, które prezentują się bardzo elegancko. Jeśli jednak cenisz sobie sportowy styl ubierania, postaw na glany, które tez można skompletować z płaszczem. Dopasuj jednak jego odpowiedni krój, aby stylizacja była spójna.

Glany sprawdzają się doskonale również zimą, zwłaszcza że dostępne są ich różne modele. Podczas cieplejszych miesięcy postaw na krótkie obuwie, natomiast zimą, gdy pada śnieg, szczególnie polecamy wysokie glany, skutecznie ochraniające stopę przed opadami i chłodem. Wybór odpowiednich modeli obuwia jak najbardziej pozwala kompletować je z płaszczem. Jeśli chodzi o kolor butów, masz pełną dowolność. Pamiętaj jednak, aby pasowały do całej stylizacji. Nie muszą mieć tej samej barwy, ale nie powinny zbyt mocno kontrastować ze strojem.