Jak wybrać dobrą firmę, która ma w swojej ofercie sprzedaż aut Lancia?

samochod lancia

Lancia jest włoskim modelem samochodu, który staje się coraz popularniejszy w Polsce. Kupowane są nie tylko nowe auta prosto z salonu, ale również używane. Jak znaleźć firmę, która sprzedaje używane auta w dobrej cenie, ale przede wszystkim sprawdzone i nie po wypadkowe? Czym kierować się przy wyborze takiej firmy? 

Zakup auta używanego – jak to zrobić?

Zakup auta używanego wiąże się z wieloma decyzjami. Jedną z nich jest oczywiście marka pojazdu, ale zdecydowanie ważniejszą jest miejsce, w którym kupimy auto. Sprzedaż Lancia we Wrocławiu może odbywać się przez prywatnego pośrednika, w komisie czy od prywatnego właściciela. Popularnym niegdyś miejscem poszukiwań ofert były też profesjonalne gazety z ogłoszeniami. Jednak tę rolę na rynku mediów przejął niemal całkowicie internet.  Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Zanim podejmiemy decyzję skąd kupimy używany samochód, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Przede wszystkim musimy sprawdzić jaki przebieg ma auto, jego historię – czy miało wypadek, stłuczkę itp.

Jak szukać dobrego sprzedawcy aut używanych?

Niezależnie czy chcemy kupić samochód osobowy, czy samochody dostawcze we Wrocław, wybór odpowiedniego pośrednika jest bardzo ważny. Kupując auto używane, warto kierować się zasadą – dobry sprzedawca, to sprawdzony sprzedawca. Kupujący, szukający auta, mają dwa wyjścia – mogą  udać się do autoryzowanego komisu dealera samochodowego lub do nieautoryzowanego komisu z certyfikatami. Zanim dokonamy zakupu, koniecznie należy sprawdzić legalność działania firmy. Dzięki temu unikniemy kłopotów, gdy okaże się, że auto pochodzi z niesprawdzonego źródła. Zakup auta w autoryzowanym komisie ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że nie zdarzają się tam auta, które nie były serwisowane w ASO. Mamy wówczas gwarancję, że wszelkie części są sprawdzone i oryginalne.

Decydując się na zakup auta w komisie nieautoryzowanym, należy sprawdzić certyfikaty, takie jak Certyfikat Rzetelna Firma oraz Członek Stowarzyszenia Komisów. Wybierając komisy z certyfikatami lzwiększamy swoje szanse na kupno auta od kogoś, kto jest uczciwy.