Jak zadbać o swojego iPhone’a?

Zadbaj o swój telefon

Społeczność szczęśliwych posiadaczy smartfonów marki Apple systematycznie rośnie i to mimo dość wysokiej ceny w stosunku do innych telefonów dostępnych na rynku. Wysoka cena idzie jednak w parze z bardzo wysoką jakością sprzętu, której mogą pozazdrościć inni producenci nowoczesnych urządzeń mobilnych. Jednak nawet iPhone przy niewłaściwym użytkowaniu może stracić swoje pierwotne właściwości, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej o tym jak o niego dbać na co dzień.

    1. Etui i szkło hartowane na iPhone’a

iPhone’y od wielu lat wyróżniają się ponadprzeciętną jakością wykonania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz telefonu. Design smartfonów marki Apple można określić jako minimalizm w eleganckim wydaniu, jednak nie to jest najważniejsze w kontekście ich długiej żywotności. Ogromną zaletą obudowy iPhone’a jest jego wysoka wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i zarysowania, którą warto jednak dodatkowo wzmocnić. Długotrwałe noszenie telefonu razem z kluczami czy innymi ostrymi przedmiotami może powodować mikrouszkodzenia, które z kolei bywają powodem poważniejszych awarii sprzętowych. Warto zatem wyposażyć swojego iPhone’a w specjalne etui ochronne oraz szkło hartowane, które nie tylko pomogą go lepiej zabezpieczyć, ale także ułatwić jego intensywne użytkowanie.

    1. Aktualizacje oprogramowania iOS

Nawet najlepsze smartfony na rynku po pewnym czasie mogą przejawiać pierwsze oznaki obniżenia wydajności urządzenia, co może mieć ścisły związek z brakiem najnowszych aktualizacji przeznaczonych wyłącznie dla iPhone’ów obsługujących software iOS. Nowe rozwiązania technologiczne stosowane przez producenta bardzo często przyczyniają się do optymalizacji pracy urządzenia, a zwłaszcza baterii, która w największym stopniu narażona jest na uszkodzenia związane z nieodpowiednim użytkowaniem smartfona. Dlatego też warto systematycznie dokonywać aktualizacji systemowych, dzięki którym korzystanie z iPhone’a stanie się jeszcze łatwiejsze.

    1. Regularne serwisowanie iPhone’a

Aby jak najdłużej zachować optymalny stan fizyczny iPhone’a należy dbać nie tylko o jego prawidłowe użytkowanie, regularne aktualizowanie systemu czy chronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo ważnym elementem obsługi smartfonów od firmy Apple jest systematycznie pozbywanie się zabrudzeń z powierzchni obudowy, ale również z trudno dostępnych miejsc takich jak porty ładowania czy słuchawkowe. Samodzielne usuwanie kurzu i innych zabrudzeń z małych gniazd może jednak być przyczyną pojawiania się problemów z ich prawidłowym działaniem, dlatego lepszym rozwiązaniem okazuje się wizyta w profesjonalnym serwisie dedykowanym użytkownikom iPhone’ów. Specjaliści doskonale znający tajniki urządzeń z popularnym „jabłuszkiem” szybko i sprawnie przywrócą telefon do optymalnego stanu bez ryzyka jego uszkodzenia. Co ważne, kompleksowy serwis iPhone pozwala również dokonać drobnych napraw w przypadku naruszonej szybki czy innych problemów technicznych. Na korzyść niezależnych punktów serwisowania iPhone’ów działa ich szeroka dostępność – można je znaleźć w wielu polskich miastach, również w Warszawie.