Jak zwiększyć funkcjonalność i estetykę drzwi zewnętrznych?

drzwi zwnetrzne

Drzwi zewnętrzne nie tylko zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom domu i mienia znajdującego się w budynku, ale są także wizytówką gospodarza. Warto zatem szczególną uwagę zwrócić na ich estetykę, wykończenie i detale znajdujące się na ich powierzchni. W końcu to właśnie przed nimi staną wszyscy Twoi goście i to od nich zależy pierwsze wrażenie, które na nich wywrzesz. Do zwiększenia estetyk drzwi posłużą Ci drobne akcesoria, które możesz zamontować w każdym momencie. W jaki jeszcze sposób możesz poprawić estetykę swojego wejścia do domu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór właściwego skrzydła drzwiowego. Nieco inne drzwi mogą znaleźć się w domach, gdzie najczęściej wybiera się modele z przeszkleniami, a nieco inne do mieszkania w bloku wielorodzinnym. W obu jednak sytuacjach warto zwrócić uwagę nie tylko na stopień bezpieczeństwa, izolację termiczną i akustyczną, jaką zapewniają, ale także na ich estetykę.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że drzwi zewnętrzne powinny stylistycznie pasować do aranżacji Twojego przedpokoju. Skrzydła drzwiowe najczęściej pokryte są tą samą okleiną z obu stron. Wybierając kolor drzwi, weź zatem pod uwagę kolor ścian i wyposażenia w korytarzu. Dobrym pomysłem jest wybór tego samego odcienia drewna, z którego wykonane są np. meble na przedpokoju.

Od koloru drzwi zewnętrznych będzie zależeć także wybór pozostałych akcesoriów takich jak numer na drzwi czy wycieraczka. Największy wpływ na estetyczny wygląd Twojego wejścia do domu ma spójność wszystkich elementów. Tylko w ten sposób uzyskasz elegancki i schludny wygląd drzwi zewnętrznych.

Akcesoria dodatkowe, o których nie możesz zapomnieć

Kiedy skrzydło drzwi zewnętrznych jest już zamontowane, warto także pomyśleć o niezbędnych dodatkach. Klamki do drzwi pozwalają na swobodne otwarcie skrzydła, ale także pełnią ważną funkcję dekoracyjną. Szeroka oferta tych produktów pozwala dobrać klamki pod względem pasującego koloru, wykończenia i stylistyki. Nieco inne klamki będą pasowały do drzwi utrzymanych w nowoczesnym antracytowym kolorze, a inne do skrzydła w ciepłym odcieniu ozdobionego licznymi żłobieniami i detalami.

Do koloru i stylu klamki dobierz także numery na drzwi. W ofercie wielu sklepów znajdziesz modele wykończone na kolor chrom, czarny czy mosiądz. Aby uzyskać spójną aranżację wejścia, wybierz klamkę i numery wykończone na ten sam kolor. Na sam koniec dobierz estetyczną wycieraczkę gładką lub z napisem bądź wzorem. Nieco inne produkty sprawdzą się przed drzwiami do domu, a inne przed drzwiami do mieszkania. Na zewnątrz najlepiej sprawdzą się wycieraczki z gumy lub tworzywa sztucznego odporne na warunki atmosferyczne.

Estetyka drzwi zewnętrznych wpływa na odbiór całego mieszkania. To właśnie drzwi wejściowe pełnią funkcję wizytówki gospodarza, warto zatem zadać o każdy szczegół ich aranżacji. Dobierz odpowiedni kolor skrzydła, a także pasujące do niego numery i klamkę, tak aby tworzyły spójny wygląd Twojego wejścia do mieszkania lub domu.