Jaka karta microSD do telefonu?

Wybór karty pamięci microSD do smartfona tylko pozornie jest prosty. Oczywiście można decydować tylko pod kątem pojemności, to w końcu najważniejsza cecha, ale zapominanie o innych parametrach może prowadzić do mało komfortowej eksploatacji. Jaką kartę microSD do smartfona wybrać?

Gdy priorytetem jest pojemność

Jeśli najważniejszym parametrem jest pojemność karty pamięci, pozostałe parametry są co prawda mniej ważne, ale nie powinny być całkowicie lekceważone. Jeśli użytkownik zostanie zachęcony bardzo dużą pojemnością w niskiej cenie, być może nie zwróci uwagi na bardzo niską wydajność, prędkość transferów czy sprawność, która obniży się wraz z zapełnianiem pamięci. W rezultacie może okazać się, że po zapełnieniu połowy z dostępnych np. 256 GB pamięci na dane, prędkość transferów drastycznie spadnie i korzystanie ze smartfona stanie się bardzo niekomfortowe. A nie o to przecież chodzi.

Dlatego też wybierając pojemną kartę pamięci microSD warto zwracać uwagę również na inne parametry. Przykładowo model Samsung EVO Plus, dostępny w wersjach o pojemności 64, 128, 256 a nawet 512 GB oferuje zarówno imponującą pojemność, jak i wydajność z najwyższej półki. Szybkość transferu danych w odczycie dochodzi do 130 MB/s gwarantując sprawny i bezproblemowy dostęp do danych nawet po zapełnieniu znacznej części karty pamięci

Gdy priorytetem jest niezawodność

Wielu użytkowników kupuje kartę pamięci i liczy na to, że będzie w pełni sprawna przez wiele lat bardzo intensywnego użytkowania. Nie zawsze jest to możliwe, bowiem podstawowe karty pamięci microSD mają swoją wytrzymałość, która maleje, jeśli dane są kopiowane, usuwane lub nadpisywane praktycznie cały czas. Zwykli użytkownicy raczej nie korzystają z karty bezustannie, a jedynie wtedy, gdy robią zdjęcie lub instalują grę. Bardzo wymagający użytkownicy, którzy wykorzystują smartfon do pracy polegającej np. na monitorowaniu, edycji zdjęć lub filmów, ciągłym transferze danych i pracy z dyskiem w chmurze, wykorzystują pełnię możliwości swojej karty pamięci.

W takich zadaniach najlepiej sprawdzi się karta Samsung PRO Endurance, która oferuje ponadprzeciętną, imponującą wręcz sprawność. Taka karta pamięci to nie tylko idealny wybór dla bardzo aktywnych użytkowników, którzy oczekują pełnej sprawności przez wiele lat, ale również dla urządzeń przeznaczonych do ciągłego monitoringu jak np. kamery CCTV, kamery sportowe, samochodowe itp. Karty pamięci PRO Endurance wytrzymują nawet 140 000 godzin, co w przeliczeniu daje około 16 lat ciągłej rejestracji filmów i nadpisywania danych. Oprócz tego użytkownik dostaje aż 5 lat ograniczonej gwarancji, dla pewności i spokoju ducha.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.