Jakie książki Kardynała Wyszyńskiego warto mieć w swojej biblioteczce?

ksiazki wyszynskiego

Wiele osób z szacunkiem i podziwem wspomina Kardynała Stefana Wyszyńskiego nazwanego Prymasem Tysiąclecia. Ten charyzmatyczny przywódca polskiego Kościoła odegrał w historii naszego kraju bardzo ważną rolę. Mimo iż był inwigilowany przez służby bezpieczeństwa oraz umieszczony w miejscu odosobnienia nigdy nie stracił swojej wiary. To właśnie on potrafił bronić praw każdego człowieka, praw Kościoła i praw narodu. Obecnie jego rozważania, kazania i przemyślenia możemy odnaleźć w książkach. Pamiętajmy, że dobrze jest sięgać po książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ponieważ jego nauczanie jest aktualne również i w dzisiejszych czasach. Jakie zatem pozycje warto wybrać?

O godności kobiety – znana książka Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która to powinna znaleźć się w biblioteczce każdej współczesnej kobiety

Książka „O godności kobiety” to książka, która porusza bardzo wiele istotnych tematów dotyczących kobiet. Kobiety mogą dowiedzieć się z niej miedzy innymi jak odnaleźć się w ważnych rolach w swoim życiu np. w roli żony czy w roli matki. Kardynał Wyszyński podkreśla jak istotna jest rola kobiety w świecie, a jego słowa mimo upływu czasu nie tracą na aktualności. W książce „O godności kobiet” można odnaleźć wiele cennych wskazówek dotyczących różnych aspektów życia kobiety. Ta pozycja może, więc stać się prawdziwą inspiracją dla nie jednej kobiety. Należy także zaznaczyć, że książka „O godności kobiety”, mimo iż przedstawia rozważania dotyczące życia kobiet (i z całą pewnością jest idealną lekturą dla pań) to znakomicie nadaje się również dla mężczyzn. Mężczyźni mogą na jej podstawie uświadomić sobie, z jaką niesamowitą godnością należy traktować każdą kobietę.

ksiazki wyszynskiego

Jakie jeszcze inne książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego warto znać?

Oprócz książki „O godności kobiety” warto sięgnąć także po inne książki Kardynała Wyszyńskiego. Jedną z bardziej znanych i popularnych pozycji jest np. „Duch pracy ludzkiej”. To właśnie w tej książce znajdziemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób powinniśmy wypełniać swoje obowiązki zawodowe, aby dawały nam one radość i przybliżały nas do Boga. Mówiąc o książkach Prymasa Tysiąclecia nie sposób nie wspomnieć również o pozycji „Wszystko postawiłem na Maryję”. Kardynał Wyszyński zawierzył swoje życie Matce Boskiej, a w książce tej dostępne są przepiękne przemówienia i kazania maryjne, z którymi naprawdę warto się zapoznać. Głębokie rozważania Prymasa Tysiąclecia odnajdziemy również w książce zatytułowanej „Mój dialog z Chrystusem Eucharystycznym”, w której Kardynał Wyszyński przybliża nam jak niesamowitą i wyjątkową łaską jest moment zjednoczenia eucharystycznego. Te i wiele innych intersujących książek Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakupimy w księgarni Sumus Wydawnictwo. Pozycje tu dostępne z pewnością przyczynią się do pogłębienia naszej wiary. Sumus Wydawnictwo to sklep internetowy, który warto odwiedzić, w sytuacji, w której poszukujemy ciekawych książek chrześcijańskich bądź mamy w planach zakup obrazu religijnego lub innych atrybutów religijnych.