Kamień ogrodowy – jak można wykorzystać go w aranżacji przydomowej przestrzeni?

kamienie ogrodowe

Kamień to bardzo uniwersalny rodzaj budulca, który można wykorzystać w ogrodzie na różne sposoby. Może pełnić on zarówno funkcje dekoracyjne jak i praktyczne. W jaki sposób możemy zaaranżować kamień w przydomowej przestrzeni? Podpowiadamy.

Jak wykorzystać kamień w ogrodzie?

Kamień możemy wykorzystać w ogrodzie na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są ścieżki. Wykonanie ścieżek z wykorzystaniem kamienia jest pomysłem uniwersalnym, niezależnym od stylu, w jakim zaprojektowany jest ogród. Kamienie takie jak np. grys, gnejs oraz łupek znakomicie nadają się do wyłożenia ogrodowych chodników i stanową świetną alternatywę dla klasycznej kostki brukowej lub granitowej.

To oczywiście niejedyne możliwe wykorzystanie kamienia w ogrodzie. Z jego właściwości oraz walorów estetycznych korzysta się także między innymi przy tworzeniu np. obudowy dla kwietników lub oczek wodnych. Kamienie różnią się pomiędzy sobą wyglądem i właściwościami, co stwarza nam duże możliwości aranżacyjne. Duży wybór kamieni znaleźć można wyszukując w Google hasło kamień ogrodowy w Strzelinie.

Jakie dekoracje ogrodowe można wykonać z kamienia?

Coraz większą popularnością w nowoczesnych ogrodach cieszą się gabiony. Są to prostopadłościenne elementy budowlane w formie koszy, które są najczęściej wykonane z prętów i stalowych siatek. Konstrukcje takie wypełnia się kamieniami albo żwirem i stanowią one alternatywę dla tradycyjnych metalowych lub drewnianych ogrodzeń. Jeszcze niedawno wykorzystywane one były do zabezpieczania skarp. Teraz stanowią element funkcjonalno-dekoracyjny ogrodów.

Kamienie ogrodowe można także wykorzystać jako ogrodowe rzeźby, podstawy donic czy podstawy dla oświetlenia ogrodowego. Większe głazy ogrodowe są również wykorzystywane jako podstawy ław lub jako stoły. Uniwersalność kamienia sprawia, że może być on wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Kamienie o różnych kształcie, kolorze i zastosowaniu znaleźć można sprawdzając w wyszukiwarce frazę Tomzet – kamień naturalny w domu i ogrodzie.