Kiedy warto zdecydować się na oczyszczanie wodorowe? 

na jakie oczyszczanie twarzy sie zdecydowac

Oczyszczanie mechaniczne, nawet systematyczne, to za mało, aby pozbyć się zanieczyszczeń, które znajdują się w głębszych warstwach cery. Aby się ich pozbyć, a jednocześnie odżywić skórę twarzy warto wykonać oczyszczanie wodorowe. Na czym polega ten zabieg? Jakich efektów można się po nim spodziewać i dla kogo jest wskazane? Przeczytaj artykuł i dowiedz się.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Kosmetyki, którymi oczyszczamy cerę w domu, działają jedynie na wierzchnią warstwę skóry. Złuszczamy dzięki nim martwy naskórek, ale nie pozbywamy się problemu całkowicie. Natomiast oczyszczanie wodorowe to wieloetapowy zabieg, dzięki któremu możemy dotrzeć do najgłębszych warstw skóry. Dzieje się to z wykorzystaniem strumienia wody pod dużym ciśnieniem oraz zwiększoną ilością wodoru. To właśnie od odpowiada za dogłębne oczyszczenie skóry, ponieważ jest najmniejszym pierwiastkiem i może docierać w jej głąb, czego nie można powiedzieć o innych składnikach. Cząsteczki wodoru łączą się z rodnikami, a w rezultacie dochodzi do ich neutralizacji.

Efekty oczyszczania wodorowego

Po pierwsze oczyszczanie wodorowe zwane także hydropeelingiem sprawia, że cera wygląda zdrowiej i młodziej. Jest gładka, pozbawiona zaskórników oraz przebarwień. Co więcej, przeciwdziała starzeniu się skóry, ponieważ spowalnia ten proces. Co równie ważne oczyszczanie wodorowe, które znajdziesz np. w ofercie Instytucie Kosmetyki Esthe z Lublina, regeneruje skórę od środka. Sprawia, że jest ona nawilżona, odżywiona i dotleniona. To świetny sposób, aby pozbyć się zaskórników oraz wągrów. Efektem hydropeelingu jest również poprawa elastyczności skóry, wyrównanie jej kolorytu, regulowanie wydzielanego sebum oraz złagodzenie stanów zapalnych.

Wskazania do wykonania hydropeelingu

Oczyszczanie wodorowe wykonane u profesjonalisty zalecany jest każdemu, kto chce poprawić wygląd swojej cery i jednocześnie ją zregenerować od wewnątrz. Wskazaniem do wykonania hydropeelingu jest zmęczona, odwodniona i zanieczyszczona cera. Warto zdecydować się na ten zabieg również wtedy, gdy zmagamy się z przebarwieniami np. po trądziku lub mamy problem z nadmiernym wydzielaniem się sebum. Oczyszczanie wodorowe jest wskazane także dla osób, które często mają stany zapalne skóry lub wrażliwą cerę. To zabieg zarówno dla pań, jak i dla panów!