Klamka na kod – co powinniśmy o niej wiedzieć?

zamek szyfrowany

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy klamki na kod cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, bowiem gwarantują one duży poziom bezpieczeństwa, jednocześnie umożliwiają komfortową obsługę. Co to jest klamka na kod? Czym się charakteryzuje? W jaki sposób działa? Jakie może mieć zastosowanie? Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest klamka na kod?

Klamka na kod to nic innego, jak jeden z rodzajów elektronicznych zamków. Umożliwia otwarcie drzwi z zewnątrz po wprowadzeniu odpowiednego kodu. Co godne podkreślenia, otworzenie drzwi od środka odbywa się w sposób standardowy, czyli poprzez naciśnięcie klamki. Tego typu akcesoria z reguły umożliwiają wprowadzenie od kilkunastu do kilkudziesięciu kodów, co w praktyce oznacza, że osoby uprawnione mogą mieć swój odrębny szyfr. Klamka na kod z powodzeniem może zostać wzbogacona o innowacyjne funkcje, wśród których wyróżnia się alarm. W zdecydowanej większości przypadków posiada podświetloną tarczę numeryczną i wydaje dźwięk podczas wpisywania kodu PIN składającego się z kilku cyfr.

Czym charakteryzuje się klamka na kod?

Zamek szyfrowy w Polsce cieszy się coraz większym uznaniem. Umożliwia on wejście do obiektu pod warunkiem, że wpiszemy prawidłowy kod numeryczny. Od środka natomiast wystarczy nacisnąć klamkę. Innowacyjne urządzenia sprawiają, że użytkownik może zaprogramować kilkadziesiąt różnych ciągów znaków. W praktyce oznacza to, że każda osoba, która ma uprawnienia, może skorzystać z własnego szyfru dostępu. Klamka na kod posiada wiele unikalnych cech- sprawiają one, że coraz większa liczba osób decyduje się na takie rozwiązanie. Przede wszystkim możemy cieszyć się z wyjątkowego designu, a także zapewnić sobie komfortową obsługę. Dodatkowo skutecznie zwiększymy poziom kontroli, ułatwimy kwestię związaną z zarządzaniem zamkami, jednocześnie zwiększymy swój poziom bezpieczeństwa. W tym miejscu należy podkreślić, że nowoczesne klamki na kod mogą być również doposażone w alarm, który rozbrzmi w sytuacji zagrożenia. Co ciekawe, ich tarcza numeryczna w większości przypadków jest podświetlana, co zwiększa widoczność w ciemności.

W jaki sposób działa zamek elektroniczny?

Zamki elektroniczne wbrew pozorom nie należą do najbardziej skomplikowanych. Taki element posiada przykładowo elektrozaczep, który cieszy się dużą popularnością. Modele elektroniczne, jak sama nazwa wskazuje, są kodowane w sposób cyfrowy. Możliwe jest zaprogramowanie kodów zarówno powtarzalnych, jak i niepowtarzalnych. Te pierwsze charakteryzują się tym, że odblokowują zamek w wyniku wpisywania tego samego kodu. Kod niepowtarzalny działa natomiast jednorazowo.

Jakie zastosowanie może mieć klamka na kod?

Klamka na szyfr, elektrozaczep, zamek szyfrowy a także kilka innych tego typu elementów mogą być stosowane zarówno w warunkach biznesowych, jak i domowych. Znaleźć je możemy w budownictwie, podmiotach gospodarczych, instytucjach publicznych. Ich zamontowanie jest sensowne, jeśli wiele osób może mieć dostęp do danego pomieszczenia, jednak nadal powinien być on ograniczony dla osób nieuprawnionych. Klamki montowane są chociażby w pokojach socjalnych, serwerowniach, gabinetach lekarskich, drzwiach wejściowych na osiedle, składzikach, pomieszczeniach służbowych, pokojach hotelowych, gabinetach kadry, garażu, piwnicy, schowku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klamki na szyfr?

Wybór klamki na kod powinien być każdorazowo przemyślany. Zanim zdecydujemy się na zakup danego modelu, warto zwrócić uwagę na takie niuanse, jak chociażby żywotność baterii i jakość wykonania. Kluczowa może okazać się również liczba kodów, które użytkownicy mogą wprowadzać. Nabyty przez nas produkt musi mieć różnorodne certyfikaty i atesty, które świadczą o tym, że bezpieczeństwo jest na odpowiednim poziomie. Skipmy się również na wytrzymałości, trwałości i względach estetycznych.