Kobiece komplety dresowe idealne do ćwiczeń w terenie

dres

Choć jeszcze jakiś czas temu dres rzadko gościł w kobiecych szafach ze względu na skojarzenia z subkulturami młodzieżowymi, dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Cenimy go za wygodę, szczególnie podczas ćwiczeń fizycznych. Co więcej, współczesne dresy dla kobiet wyróżniają się atrakcyjną stylistyką, dzięki czemu są doskonałym ubiorem na co dzień. Dowiedz się, dlaczego kobiece komplety dresowe są idealne do ćwiczeń w terenie.

Krótka historia dresu

Historia dresu rozpoczyna się w 1920 roku, kiedy to francuski projektant Émile Camuset zaprojektował pierwsze spodnie dresowe. Bardzo szybko przypadły one go gustu zawodowym sportowcom, którzy nosili je nie tylko podczas treningów, ale także w trakcie igrzysk olimpijskich. Jeszcze większą popularność zdobyły natomiast w latach osiemdziesiątych, kiedy to zapanowała moda na fitness. Od tego czasu przestały być używane jedynie przez zawodowych sportowców, choć w dalszym ciągu służyły głównie do ćwiczeń. Pewną rewolucję przyniosły lata dziewięćdziesiąte, kiedy to dres stał się nieodzownym symbolem rapu oraz hip-hopu. Stąd zaś szybko zawitał na podwórka, stając się symbolem subkultury młodzieżowej, która okryła go złą sławą na lata. Na szczęście rewolucja kulturowa zmieniła podejście do mody, a dres z sali treningowej i podwórka wkroczył na salony. Ubiór dresowy przestał budzić negatywne skojarzenia i stał się częścią codziennego outfitu dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i miejski styl.

Dlaczego dres jest idealny do ćwiczeń w terenie?

W dzisiejszych czasach zapanowała moda na zdrowy styl życia. Dbamy nie tylko o to, co kładziemy na talerzu, ale mamy także świadomość, jak ważna jest aktywność fizyczna. Z tego powodu parkowe alejki czy zewnętrzne siłownie każdego dnia goszczą dziesiątki ćwiczących – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. O ile mężczyźni stawiają przede wszystkim na wygodę przy wyborze codziennego outfitu, dla kobiet podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu równie ważny jest atrakcyjny wygląd. Z tego powodu chętnie wybierają one komplety dresowe, ponieważ z jednej strony zapewniają one swobodę ruchów, z drugiej zaś dobrze się prezentują.

Dres jest idealny do ćwiczeń w terenie przede wszystkim ze względu na wygodę, jaką zapewnia – wyjaśnia ekspertka modowa ze sklepu internetowego z odzieżą Magnetic. Jego istotną zaletą jest także fakt, że w razie niesprzyjającej pogody chroni nas przed zimnej. Z drugiej zaś strony jest na tyle przewiewny, że nawet podczas cieplejszych dni zapewnia nam komfort. Ponadto kobiece komplety dresowe prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Szczególnie popularne są dresy welurowe, które do sportowego stylu dodają nieco elegancji.

Modne dresy welurowe

Dresy welurowe to hit ostatniego sezonu modowego. Ten elegancki materiał, będący cienką odmianą aksamitu, wytwarzany jest poprzez odpowiednie splatanie ze sobą dwóch nici. Dzięki specyficznemu procesowi produkcji, jedna z jego stron posiada miękki i puszysty meszek, który dodatkowo charakteryzuje się głębokim połyskiem i pięknie odbija światło. Z weluru produkuje się obecnie różne rodzaje dresów, które występują zarówno w kompletach, jak i w formie pojedynczych bluz, spodni czy też krótkich spodenek. Modne są zarówno dłuższe bluzy, które zapewniają wygodę i ciepło, jak i krótsze, odsłaniające brzuch, idealne na siłownię czy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.  Jako że jest to bardzo wygodny element garderoby, świetny będzie do ćwiczeń w terenie. Sprawi, że będziemy wyglądać elegancko, a jednocześnie zachowamy pełną swobodę ruchów.

Współczesna odzież dresowa dla kobiet wyróżnia się bardzo dobrą jakością. Twarzowe kolory, liczne fasony, a przede wszystkim duża różnorodność w doborze materiału powodują, że jest to must have każdej kobiecej szafy. Z pewnością nie może zabraknąć tam dresu, jest on bowiem idealnym wyborem do ćwiczeń w terenie.