Komplet ogrodowy z drewna – zalety, rodzaje, ceny

Drewno jest od lat używane do produkcji mebli ogrodowych. Dzisiaj również powstają z niego eleganckie meble ogrodowe. Dlaczego warto je wybrać? Jakie rodzaje kompletów ogrodowych z drewna można znaleźć dziś w sklepach? Ile trzeba za nie zapłacić?

Drewniane meble ogrodowe – zalety i wady

Przed zdecydowaniem się na komplet ogrodowy drewniany należy uwzględnić zarówno jego zalety, jak i wady. Kiedy warto kupić takie meble, a kiedy lepiej zdecydować się na inne?

Zalety mebli drewnianych:

  • Wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, nadających się do recyklingu.

  • Elegancki wygląd, jaki nadaje im naturalne, lite drewno.

  • Szeroki wybór różnych modeli, między innymi mebli wypoczynkowych, jadalnianych, kawiarnianych.

  • Meble drewniane mogą pasować do różnych aranżacji ogrodów, tarasów i balkonów – można kupić je jako nowoczesne i tradycyjne.

  • Możliwość renowacji mebli, na przykład przy ich zarysowaniu czy złamaniu, a także możliwość zmiany ich koloru.

Wady mebli drewnianych:

  • Wystawione na czynniki pogodowe mogą szybko niszczeć, dlatego należy je regularnie impregnować i chronić przed opadami, niskimi i wysokimi temperaturami, na przykład przykrywać pokrowcami.

  • Mają wyższe ceny w porównaniu do mebli plastikowych.

Rodzaje mebli drewnianych – co warto wybrać?

W sprzedaży można znaleźć pojedyncze meble z drewna lub można od razu zdecydować się na komplet ogrodowy drewniany, który będzie zawierać różne rodzaje mebli tworzących wygodny zestaw.

Bardzo popularne są komplety drewniane przeznaczone do wypoczynku, które składają się z kanap lub narożników, fotel i stolików. Takie meble można też zakupić jako modułowe, co oznacza, że można je dowolnie ustawiać, by dopasować je do własnych potrzeb.

Gdy planuje się urządzanie rodzinnych obiadów lub innych spotkań przy stole, warto zdecydować się na meble jadalniane. Można kupić je w wariantach dla 4, 6, 8, a nawet 10 osób.

Na balkon albo taras lub też do mniejszego ogrodu świetnie będą pasowały drewniane meble kawiarniane składające się z jednego stolika i dwóch krzeseł. Można kupić je w wariancie wykonanym całkowicie z drewna lub na stalowych ramach.

Pojedyncze meble drewniane, jakie cieszą się dużym zainteresowaniem, to przede wszystkim meble jak leżaki czy ławki. Świetnie sprawdzają się w mniejszych i większych ogrodach, a także na balkonach i tarasach.

Jakie są ceny drewnianych kompletów ogrodowych?

Komplet mebli kawiarnianych do ogrodu można kupić w cenie od około 180 złotych. Z kolei komplety mebli jadalnianych czy wypoczynkowych będą już wydatkiem na poziomie 2000-5000 złotych.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com