Kontenery na śmieci – kiedy warto i ile kosztuje wynajem?

Masz do wyrzucenia sporo odpadów po remoncie albo budowie? A może musisz pozbyć się starych mebli? W takim przypadku warto pomyśleć o wynajęciu kontenera. Co musisz wiedzieć przed jego wynajmem?

Jak pozbyć się śmieci?

Niepotrzebne rzeczy można wyrzucić na parę sposobów. Części z nich można posegregować i przeznaczyć do pojemników na odpady segregowane, natomiast resztę wyrzucić do odpadów zmieszanych.

Nie zawsze jednak jest to możliwe, gdy konkretne typy odpadów nie mogą być wyrzucone do tych kubłów. Ponadto problemem stają się odpady gabarytowe, które zajmują bardzo dużo miejsca i nie można wyrzucić ich do normalnego kosza na śmieci.

W takich przypadkach rozwiązaniem stają się kontenery na śmieci, które można wynająć w firmach komunalnych wraz z usługą ich opróżnienia. Wtedy firma dostarcza kontener pod wskazany adres, a potem, gdy będzie pełny, odbiera go i utylizuje jego zawartość zgodnie z przepisami prawa.

Kiedy warto wynająć kontener na odpady?

Kontenery na odpady mogą posłużyć do łatwego i szybkiego pozbycia się wielu niepotrzebnych przedmiotów, między innymi mogą być to:

  • stare meble
  • gruz
  • odzież
  • złom
  • ziemia i odpady zielone
  • kartony i papiery
  • tworzywa sztuczne
  • śmieci zmieszane

Wynajmując kontenery na śmieci, nie trzeba wtedy samodzielnie dostarczać tego rodzaju odpadów na wysypisko śmieci, na przykład do punktu PSZOK. Wszystkim zajmuje się wtedy firma komunalna, która zapewnia wtedy kompleksową obsługę.

Wybranie usługi wynajmu kontenera jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno wtedy, gdy dopiero planuje się prace remontowe, budowlane czy wyburzeniowe, jak i wtedy, gdy odpady już czekają na wyrzucenie. Wtedy należy tylko umieścić je w kontenerze, a potem skontaktować się z firmą, która odbierze całość.

Cena wynajmu kontenera na śmieci

Koszty związane z wynajęciem kontenera są zależne od jego pojemności i zawartości. Dodatkowo duże znaczenie ma odległość do pokonania przez firmę, dlatego też im dłuższy dystans do dojazdu, tym koszty będą wyższe.

Firmy komunalne wynajmujące kontenery na śmieci i zajmujące się utylizacją ich zawartości mogą zaoferować swoim klientom zróżnicowane oferty pod kątem cenowym. Właśnie dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z paroma firmami, aby uzyskać wycenę.

Najczęściej koszty wynajmu mniejszych kontenerów z ich opróżnieniem wynoszą około 500-800 złotych, natomiast wtedy, gdy kontener jest duży, cena może przekroczyć 2000 złotych.

Więcej informacji o cenach wynajmu kontenerów razem z ich opróżnieniem można uzyskać bezpośrednio w firmach komunalnych.