Które wycieraczki najlepiej zatrzymują brud z butów?

wycieraczki do obuwia

Wycieraczki do butów produkowane są z różnych materiałów: naturalnych i syntetycznych. Najlepiej brud zatrzymują maty, które mają gęste, mieszane włókna (miękkie i sztywne) lub są wyposażone w dodatkowe wkłady czyszczące. W poniższym tekście dowiesz się, jakie wycieraczki skutecznie zatrzymują zabrudzenia z podeszw obuwia, a co za tym idzie – zabezpieczają podłogi przed mokrymi i suchymi zanieczyszczeniami. 

Najlepsze czyszcząco-osuszające wycieraczki do butów

Do najlepszych wycieraczek do butów na rynku należą modele aluminiowe z wkładami czyszczącymi z różnych materiałów. Na trwałych i odpornych na korozję profilach metalowych umieszczone są maty gumowe, szczotkowe, tekstylne lub kokosowe. Wkłady czyszczące należy dostosować do rodzaju zanieczyszczeń i lokalizacji wycieraczki. Maty tekstylne nie mogą być stosowane na zewnątrz budynków. Na jednej wycieraczce może znajdować się kilka rodzajów wkładów czyszczących i osuszających. Aby wzmocnić jej skuteczność, można rozbudować konstrukcję dodatkowymi elementami, np. grzebieniami aluminiowymi. Dzięki temu obuwie jest skutecznie oczyszczane z zaschniętego błota i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne i zewnętrzne sprawdzają się w obiektach publicznych, budynkach wielorodzinnych oraz w domach jednorodzinnych. W przedpokojach mieszkań warto dodatkowo stosować wytrzymałe maty kokosowe, cechujące się doskonałymi właściwościami absorpcyjnymi. Chłoną one wilgoć i oczyszczają buty z zanieczyszczeń, których nie zatrzymały wycieraczki znajdujące się przed wejściem do budynku oraz na klatce schodowej.

Jakie wycieraczki do butów sprawdzą się w budynkach publicznych?

W budynkach publicznych wycieraczki do butów powinny być ułożone w ciąg czyszczący, który jest dostosowany do warunków panujących w obiekcie. To, z jakiego materiału wykonane są wycieraczki w poszczególnych strefach systemu, zależy od natężenia ruchu pieszych oraz rodzaju zabrudzeń. Skuteczny ciąg czyszczący zaprojektuje dla Ciebie producent wycieraczek UNIMAT. Firma oferuje produkty i usługi dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. W jej ofercie znajdują się różne rodzaje wycieraczek domowych, przemysłowych, obiektowych oraz wielu innych.