Kurier do Anglii – porównanie cen, gabarytów i terminów

wysylka do anglii

Posiadanie krewnych czy znajomych w Anglii i utrzymywanie z nimi stałych kontaktów wiąże się z potrzebą wysyłania paczek. Do dyspozycji masz wiele firm kurierskich, które realizują takie usługi. Wybór odpowiedniej zależy od tego, jak często nadajesz przesyłki i na jakich warunkach najbardziej Ci zależy. Poznaj bliżej oferty kilku znanych kurierów, którzy dostarczają przesyłki z Polski do Anglii.

Jak dużą paczkę przewiezie kurier do Wielkiej Brytanii?

Wymiary przesyłki są podstawowym kryterium, które decyduje o tym, czy paczka zostanie przyjęta przez firmę kurierską. Warunkują również cenę, która zależy jeszcze od kilku innych czynników. Jednak wielkość paczki stanowi podstawowe ograniczenie dotyczące rodzaju i ilości przesyłanych przedmiotów. Z czego to wynika?

Otóż dostarczanie paczek kurierskich jest formą zarabiania pieniędzy. Dlatego w interesie firmy jest takie skalkulowanie kosztów, aby świadczone usługi przyniosły jej zyski. Im większe gabaryty przesyłki, tym mniej pakunków kurier do Anglii zabierze w jednym transporcie. To z kolei podnosi koszt ich obsługi (czas pracy kierowcy, paliwo, eksploatacja pojazdu).

Przykładowe maksymalne wymiary przesyłki z Polski do Anglii

Przesyłki z Polski do Anglii mogą mieć różne wymiary, zależnie od firmy kurierskiej, która je obsługuje. Firma Euro Paka, która zajmuje się pośrednictwem w ekspedycji, zamieszcza informacje o tym, jak duże paczki zabierze kurier do Wielkiej Brytanii u danego przewoźnika. Gabaryty często są obliczane według wzoru, w którym sumuje się obwód podstawy i wysokość. Maksymalne wielkości paczki do Anglii, jakie dopuszczają poszczególni kurierzy to:

  • DPD – 300 cm, przy czym najdłuższy bok nie może mieć więcej niż 175 cm,

  • ParcelForce – 300 cm, przy czym najdłuższy bok nie może mieć więcej niż 150 cm,

  • GLS – 300 cm, przy czym maksymalna szerokość to 80 cm, wysokość – 60 cm, a długość – 200 cm,

  • TNT – najdłuższy bok przesyłki z Polski do Anglii nie może mieć więcej niż 240 cm, przy szerokości do 30 cm i wysokości do 50 cm,

  • UPS – najdłuższy bok nie może mieć więcej niż 259 cm, a pozostałe dwa parametry – 40 cm.

Dopuszczalna waga przesyłki do Anglii

Poza ograniczeniem wymiarów paczki, limity dotyczą też ciężaru. W tym zakresie można liczyć na nieco więcej swobody, gdyż osoby prywatne sporadycznie wysyłają przesyłki cięższe niż te, które są w stanie sami unieść. U większości przewoźników kurier do Anglii zabierze przesyłkę o wadze nawet powyżej 30 kg. Przykładowe maksymalne wartości tego parametru w poszczególnych firmach kurierskich to:

  • DPD – 31,5 kg,

  • ParcelForce – 30 kg,

  • GLS – 31,5 kg,

  • TNT – 70 kg,

  • UPS – 70 kg.

Z powyższego wynika, że teoretycznie mógłbyś wysłać do Wielkiej Brytanii nawet cięższą maszynę, gdyby nie jej duże wymiary.

Jak wysłać paczkę kurierem do Anglii w najkrótszym czasie?

Często korzystasz z usług kurierskich realizowanych na trasie pomiędzy Polską a Wielką Brytanią? Jeśli tak, to z pewnością poza gabarytami przesyłek interesuje Cię też, ile kosztuje kurier do Anglii oraz jak wysłać paczkę kurierem do Anglii w najkrótszym czasie. Na pierwsze pytanie odpowiesz sobie, korzystając z odpowiedniego kalkulatora na stronie Euro Paki – https://www.euro-paka.pl/.

Co do drugiej kwestii, możesz sprawdzić, jakie terminy realizacji zleceń oferują poszczególni kurierzy. Są one podobne u wszystkich przewoźników, co wynika z konieczności pokonania tej samej trasy i dopełnienia podobnych formalności. Standardowo paczka w jedną i drugą stronę jedzie 3-5 dni roboczych, przy czym w ten czas nie są wliczane dzień odbioru od klienta ani dni wolne od pracy.