Kurs szczepień dla pielęgniarek – warto się zapisać!

jakie kursy dla pielegniarek

Pielęgniarki po ukończonej szkole nie mają uprawnień do wykonywania wszystkich świadczeń medycznych. Znajduje się wśród nich również samodzielne prowadzenie szczepień ochronnych u dzieci i dorosłych. Aby otrzymać takie uprawnienia, należy zapisać się na kurs szczepień. Zobacz, jak odbywa się taki kurs i ile on kosztuje!

Jaki cel ma kurs specjalistyczny szczepień ochronnych dla pielęgniarek?

Kurs specjalistyczny szczepień ochronnych dla pielęgniarek, często określany też w skrócie jako kurs szczepień – https://www.v-med.pl/kursy-szczepien-dla-pielegniarek/ jest specjalnym rodzajem kursu przeznaczonego dla pielęgniarek, który pozwala im na uzyskanie uprawnień do samodzielnego udzielania świadczeń dotyczących szczepień ochronnych.

Bez posiadania takich uprawnień pielęgniarka może prowadzić szczepienia, natomiast musi robić to pod nadzorem innej osoby, która posiada stosowne uprawnienia.

Wybierając kurs specjalistyczny szczepień ochronnych dla pielęgniarek, można uzyskać niezbędne uprawnienia i samodzielnie organizować szczepienia, co powiększa kompetencje zawodowe oraz pozwala na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia.

Jaki jest program specjalistycznego kursu szczepień dla pielęgniarek?

Podczas kursu szczepień przeznaczonego dla pielęgniarek porusza się szeroką tematykę związaną ze szczepieniami ochronnymi przeznaczonymi zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W trakcie kursu uczestnicy dowiadują się między innymi, jakie są rodzaje obowiązkowych i nieobowiązkowych szczepień, jaki jest kalendarz szczepień w Polsce, jak powinno się wykonywać szczepienia prawidłowo oraz rozpoznawać niepożądane odczyny poszczepienne, czyli NOP. Dodatkowo program obejmuje również reguły prowadzenia sprawozdawczości dotyczące szczepień ochronnych.

Kurs specjalistyczny szczepień ochronnych dla pielęgniarek składa się z części teoretycznej, która trwa 35 godzin, a także z części praktycznej, która obejmuje 45 godzin dydaktycznych. Łącznie ma on zatem 80 godzin, przy czym 8 godzin kursu może być przeznaczone na samokształcenie.

Jaką cenę ma specjalistyczny szczepień ochronnych dla pielęgniarek?

Jeśli chodzi o koszt, to kurs specjalistyczny szczepień ochronnych dla pielęgniarek nie jest związany z wysokim wydatkiem.

Najczęściej za kurs szczepień tego rodzaju trzeba zapłacić od około 650 do 800 złotych w zależności od wybranego ośrodka szkoleniowego. Wiele z nich organizuje również szkolenia w promocyjnych cenach i oferuje rabaty dla grup.

Więcej informacji związanych z dostępnymi kursami szczepień ochronnych dla pielęgniarek można już teraz uzyskać na stronach internetowych organizatorów.