Lampy w nowoczesnym stylu – jak dobrać je do salonu?

lampa

Salon jest pomieszczeniem, w którym powinny znaleźć się różne źródła światła. Jak dobrać do niego odpowiednie lampy? Oto porady i najciekawsze modele, które można znaleźć w salonach oświetlenia!

Jaką lampę do salonu kupić?

Gdy urządzamy salon, powinniśmy zadbać o to, aby znalazło się w nim kilka źródeł światła. Wobec tego jedna lampa umieszczona przy suficie to zbyt mało, by zapewniła ona komfort domownikom.

Najczęściej zaleca się, by w salonie znalazło się oświetlenie główne, na przykład w formie lampy sufitowej wiszącej lub reflektorów, a także dodatkowe oświetlenie, które pozwoli na podświetlenie określonych stref w pomieszczeniu, na przykład jak lampa stojąca podłogowa, lampa stołowa.

Obecnie bardzo często w salonach wykorzystuje się też oświetlenie liniowe ledowe, czyli wykonane z taśm LED. Mogą być one umieszczone przy suficie podwieszanym, jako linia pionowa na ścianie czy też przy listwie przypodłogowej.

Modne lampy do salonu – jakie wybrać?

Dzisiaj do salonów najczęściej wybierane są lampy w nowoczesnym stylu, które są proste, ale też przyciągają wzrok swoimi geometrycznymi formami.

Popularne są lampy wyposażone w okrągłe klosze w kolorze mlecznym albo z przezroczystego szkła. Takie lampy można kupić w wariancie wiszącym, jako plafony, kinkiety oraz lampy stojące.

Również dobrym wyborem będą lampy na długich kablach, na przykład pojedyncze lampy z kloszem albo też lampy z samą oprawką na dekoracyjną żarówkę. Można też kupić modele z kilkoma źródłami światła, które dobrze nadają się do powieszenia nad stołem jadalnianym.

Do modnych lamp w tym sezonie zaliczane są również reflektory, szczególnie te bardzo proste, w kolorze czarnym. Można kupić je też w różnych wersjach, więc łatwo dopasujemy je do aranżacji wnętrza.

Nadal popularne są też lampy z drucianymi kloszami, które dobrze nadają się do aranżacji w stylu loftowym.

Gdy natomiast poszukujemy lamp dodatkowych, na przykład do ustawienia przy fotelu, warto sprawdzić lampy trójnogi z materiałowym kloszem oraz metalowe lampy z cienkimi ramionami z regulacją.

Najmodniejsze lampy Rybnik Cermar 2– odwiedź salon oświetlenia i wybierz najlepsze lampy do swojego salonu!

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze lamp do salonu?

Gdy chcemy kupić nowoczesne lampy do salonu, powinniśmy też pamiętać o tym, by sprawdzić, jakie źródła światła wykorzystują. Obecnie można zdecydować się na lampy LED z wbudowanymi diodami oraz na lampy, w których montuje się żarówki – mogą być to też żarówki ledowe.

Trzeba też zobaczyć, jaka jest barwa oświetlenia, ponieważ może być ono ciepłe, z żółtym odcieniem, neutralne w kolorze białym albo zimne, niebieskawe. Do salonów rekomenduje się oświetlenie neutralne i ciepłe. Najlepiej też nie mieszać ze sobą różnych kolorów światła.