Lodówka dwudrzwiowa to jedno z tych urządzeń, które coraz częściej widujemy w polskich domach. Stopniowo zaczyna zastępować modele jednodrzwiowe. Jeżeli tylko mamy miejsce na większy sprzęt, to dlaczego mielibyśmy z niego rezygnować? Stąd też warianty multidoor pojawiają się w coraz to nowszych wariantach. Ale czy rzeczywiście są warte zakupu?

Lodówka dwudrzwiowa czy jednodrzwiowa?

Lodówka jednodrzwiowa to standard, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić na przestrzeni lat. Tego rodzaju urządzenia wciąż znajdują się w naszych domach i nieprędko je opuszczą. Przede wszystkim są idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich przestrzeni, które trudno jest nam zagospodarować w inny sposób. Co więcej, również i w przypadku jednodrzwiowych lodówek nie brakuje nowoczesnych rozwiązań, z których chętnie korzystamy. Skąd więc popularność wariantów dwudrzwiowych? Dlaczego tak chętnie je kupujemy? W tym przypadku mamy możliwość przechowywania naprawdę sporej ilości produktów i dań. Żyjemy w czasach, w których staramy się ograniczyć zbędne wyjścia na zakupy. Jeżeli tylko mamy możliwość, chcemy zaoszczędzić czas. Możliwość przechowywania większej ilości jedzenia w odpowiednich warunkach to znakomite rozwiązanie.

Czy wyróżniają się lodówki dwudrzwiowe?

Lodówki dwudrzwiowe posiadają wiele ciekawych funkcji, których brakuje mniejszy modelom. Związane jest to głównie z większą pojemnością (w tym przypadku liczoną w litrach). Podwójne skrzydła drzwi sprawiają, że możemy zainstalować w nich dodatkowe urządzenia, takie jak chociażby kostkarka do lodu czy wyświetlacz. Tego rodzaju nowinki technologiczne dostępne są między innymi w urządzeniach marki Samsung.

Jednak niekoniecznie musimy decydować się na tak zaawansowane modele. W ofercie marki Samsung znajdziemy różnorodne warianty urządzeń. Możemy zadecydować, z których funkcji będziemy korzystać, a które nie są nam niezbędne.

Dwudrzwiowe lodówki znamy doskonale z amerykańskich filmów i seriali. Z tego rodzaju obserwacji wiemy już zapewne, że te nowoczesne urządzenia doskonale wpasują się w każdą z urządzanych przestrzeni. Nieważne, czy nasza kuchnia urządzona jest w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym czy skandynawskim. Kolor lodówki możemy też dopasować do obecnych w pomieszczeniu sprzętów, takich jak piekarnik czy płyta. W ofercie marki Samsung dostępne są urządzenia w kolorze białym, czarnym oraz stalowym.

Ile kosztuje lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa?

Dobrej jakości lodówko-zamrażarki dwudrzwiowe rzeczywiście mogą być kosztowne. Jeżeli chodzi o cenę, to bez problemu znajdziemy zarówno tańsze, jak i droższe modele. Wiele zależy tutaj od tego, jakie funkcje urządzenia nas interesują i czy jesteśmy w stanie pójść na kompromis. Nieco bardziej zaawansowane warianty, które posiadają między innymi kamerę wewnątrz, kostkarkę bądź wyświetlacz zamontowany na drzwiach, to właśnie te modele, za które zapłacimy więcej. Marka Samsung w pełni rozumie, że potrzeby klientów są różne, dlatego oferta lodówek Side by Side jest niezwykle różnorodna.