Łóżko dla nastolatka do małego pokoju – jaki model wybrać?

wysoki komfort

Gdy w pokoju nastolatka nie można ustawić standardowego łóżka, w takim przypadku warto poszukać mebla, który będzie w stanie zapewnić połączenie kompaktowych wymiarów wraz z wysokim komfortem. Na co warto zwrócić wtedy uwagę?

Sofa jednoosobowa z opcją rozkładania – łóżko o wymiarach fotela

W pokojach, które są bardzo małe, można zastosować łóżka młodzieżowe rozkładane w formie rozkładanej sofy jednoosobowej. Po złożeniu mają one wymiary fotela, dlatego doskonale nadają się do niewielkich pomieszczeń.

Sofa jednoosobowa z opcją rozkładania po złożeniu jest niewielka, natomiast po rozłożeniu jest ona zamieniana w mebel o wymiarach jednoosobowego łóżka – najczęściej około 80 x 200 cm lub 90 x 200 cm.

Aby wypoczynek na takiej sofie był komfortowy, warto zdecydować się na zakup modelu, który wyposażony jest w sprężyny oraz w piankę. Wtedy podłoże do snu będzie nie tylko wygodniejsze, ale także trwalsze.

Warto też wybrać model z wygodną opcją rozkładania, na przykład z wysuwanym przodem, dzięki czemu wystarczy tylko kilka ruchów, aby przygotować łóżko do snu. We wnętrzu łóżka może także znajdować się skrzynia na pościel.

Łóżko rozsuwane – dla dwóch osób

Gdy z pokoju korzystają dwie osoby, w takim przypadku można zdecydować się na zakup łóżka rozsuwanego. Tego typu model wyposażony jest w dwa materace na dwóch różnych płaszczyznach, dlatego zapewnia on wygodną przestrzeń do snu dla rodzeństwa lub sprawdzi się wtedy, gdy przyjmuje się gości.

Takie łóżka młodzieżowe rozkładane mogą być wyposażone w standardowe materace, na przykład piankowe albo kieszeniowe. Dzięki temu mogą one zaoferować większy komfort w porównaniu z sofami rozkładanymi. Materac można także w razie potrzeby łatwo wymienić na inny.

Kanapa rozkładana – prosta lub narożna

Nastolatek, który często przyjmuje gości, będzie zadowolony z kanapy rozkładanej, na przykład prostej kanapy dwuosobowej albo trzyosobowej lub z narożnika. Takie meble mogą także służyć jako łóżka młodzieżowe rozkładane, ponieważ po rozłożeniu dają one wygodną przestrzeń do wypoczynku.

Kanapy oferowane są w różnych wariantach do wyboru, na przykład jako kanapy nowoczesne o prostym kształcie bez ozdobników lub też jako kanapy klasyczne z pikowaniem. Popularne są także kanapy proste i narożne w stylu glamour, które wykończone są z użyciem aksamitu – weluru.

Aby tego typu łóżka młodzieżowe rozkładane były wygodne w użyciu, warto także zwrócić uwagę na wykończenie ich podłoża oraz na sposób ich rozkładania podobnie jak w przypadku sof jednoosobowych młodzieżowych.